r e k l a m a
Przegląd mediów

Zmiany dla kandydatów do służby w policji

MSW stawia na sprawność fizyczną przyszłych policjantów. Służba w policji to nadal jedno z najatrakcyjniejszych miejsc pracy w naszym regionie. Kandydaci będą musieli się jednak jeszcze bardziej postarać, żeby wstąpić w szeregi policji.

Zmiany dla kandydatów do służby w policji (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

MSW skierowało do uzgodnień międzyresortowych projekt rozporządzenia dotyczący postępowania kwalifikacyjnego, który przewiduje m.in. zaostrzenie zasad zaliczania testu sprawnościowego dla kandydatów do służby w policji.

W przypadku niezaliczenia testu nie będzie można już ponownie do niego przystąpić w ramach jednego postępowania. MSW uzasadniło zmianę potrzebą przyjmowania do służby osób o wysokim poziomie sprawności fizycznej oraz przyspieszenia procedury postępowania.

Projekt przewiduje również inne zmiany w zasadach przeprowadzania kwalifikacji, m.in. zwiększy się liczba przypadków, w których można przerwać test sprawnościowy, jeśli kandydat błędnie wykonuje ćwiczenia. Zwiększy się liczba punktów zdobywanych przez kandydata do służby w policji podczas postępowania kwalifikacyjnego, jeśli ukończył on szkołę ponadgimnazjalną o profilu policyjnym. W przypadku, kiedy kandydat oszukiwał podczas testu wiedzy, będzie można przyznać mu punkty ujemne. Kolejną zmianą ma być skrócenie do roku ważności pozytywnego wyniku rozmowy kwalifikacyjnej w ramach danego postępowania.

Grzegorz Anton
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Pola
Pola
2024 lat temu

W policji powinni pracować tylko obywatele z wyższym wykształceniem! Mam takie zdanie dlatego, że w ostatnim czasie obserwuję, jak szeregi naszych służb są sukcesywnie zwiększane o mężczyzn, którzy ukończyli szkołę średnią, najczęściej zawodową, po czym nie mając co z sobą począć, postanowili wstąpić do policji. Tacy ludzie najczęściej znani byli w środowisku szkolnym jako osoby agresywne i lubiące wypić spore ilości alkoholu. Dalej, idą do policji po to tylko, żeby się nie narobić wiele (w naszym regionie nie ma dużo pracy), od czasu do czasu upomnieć pijaczka (tak jest łatwiej), bądź zaczepić dziewczynę, której się spieszyło i nie przeszła przez… Czytaj więcej »

Dla Poli
Dla Poli
2024 lat temu

Brawo pola masz słuszna rację . Popieram twoją wypowiedz.

esmond
esmond
2024 lat temu

z tego artykułu wynika ze przynaleznosc rodziny do MSW nie bedzie miala znaczenia,bo teraz wujek wyzej to standart,no i wiadomo mandaty do kwartalnika i kazdego podatnika traktowac jak szmate manifestowac swoja wielkosc intelektualna 🙂

xy
xy
2024 lat temu

lekka przesada z tym co piszecie , zazdrość i dręczące kompleksy brak pracy .Ten casting do policji to przesada podobnie jak egzamin na prawo jazdy ,ciekawe ile go przejdzie pozytywnie …Dużo ludzi obecnie posiada wykształcenie wyższe a głupsi od tych po średnim a jakie błędy robią w pisowni ,inteligencję ma się wrodzoną lub nabytą – powodzenia

Gryzoń
Gryzoń
2024 lat temu

Pola, zgadza się.

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x