Przegląd mediów

Zmiany w Pektowinie: znikną przetwory i wina

Jasielski Pektowin zakończył produkcję przetworów owocowo-warzywnych. Zdaniem władz spółki dawała zbyt małe dochody. Po ponad 40 latach zrezygnowano także z produkcji win owocowych.

fot. Wojciech Żebracki (kliknij aby powiększyć)

To skutek restrukturyzacji działalności firmy, którą zapowiadali na początku roku przedstawiciele nowego właściciela – francuskiej grupy Naturex. W związku z tym o ok. 60 osób zmniejszy się zatrudnienie. Przed prywatyzacją pracowało tam 316 osób. Obecnie w spółce realizowany jest program dobrowolnych odejść pracowników.

Pektowin ma teraz skupić się na produkcji pektyny, której jest czołowym wytwórcą w kraju oraz koncentratów owocowo-warzywnych. Francuscy właściele spółki inwestują w nowe maszyny i urządzenia. Instalowana jest m.in. linia do produkcji koncentratów. Naturex chce poprzez Pektowin wzmocnić swoją obecność na rynkach Europy Wschodniej.

Radio Rzeszów

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
11 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
abynapewno
abynapewno
2024 lat temu

Wzmocnić pozycję? Pektyna z Jasła była na bardzo wysokim poziomie, w porównaniu z tym czymś co francuzi robią. Likwidacja czyli bezpośrednie wykończenie przeciwnika, ograbienie go doszczętnie, a z tych co przetrwali zrobienie niewolników co by tyrali na władców. SUPER! Jasło kwitnie, w takim samym odniesieniu jak „kwitnie” samochód 😉

Anna
Anna
2024 lat temu

Początek końca odtrąbiony…Rok 2013 to potwierdzi.PEKTOWIN stanie się przeszłością…A nowe maszyny??? Póki co przezimują przed wyjazdem na wschód,gdzie owoce i warzywa tańsze,i płace niższe… Oto kolejny sukces odnotowany w Jaśle….Na dziś ogromny,by uśpić czujność!!! Przypomnę to proroctwo w swoim czasie…Teraz czekamy na zarżnięcie Huty Szkła….Tam też jest ciekawie… Jasło staje się sołectwem,bo wsią już jest!!!

ixi
ixi
2024 lat temu

no i bardzo dobrze

Ento
Ento
2024 lat temu

Energetyka i Gazownictwo też idą pod młotek, prawdopodobnie do czerwca 2013 i koniec. Dziękujemy polityce PO za rozwój gospodarczy SUPER>

bhp
bhp
2024 lat temu

władza się chwali wybudowaniem placów zabaw za 8 mln zł i oddanie ich do użytku przed 11.11.2012..Jeśli wielu rodziców dzieci w Jaśle codziennie traci pracę i niema co do gara włożyć,to chyba na rozdrażnienie tych rodzin się obwieszcza bzdety Ale placyki zbaw nie będą zarastały trawą,bo na tych placach zabaw będzie się bawić burmistrzowie wraz ze swoją radą.Zasada żelazna jak nigdzie,tak w Jaśle obowiązuje „niema chlebusia\,zorganizujmy olimpiadę”.

lolek
lolek
2024 lat temu

a muzgoczepy będą robili

K&
K&
2024 lat temu

Dokładnie tak będzie, Jasło to będzie miasto emerytów.

bodzio
bodzio
2024 lat temu

Wszystko fajnie, wydziały zostały zlikwidowane- fizyczni poszli do domu, a Kierownicy i Mistrzowie mają sie dobrze i pracują nadal – ot filozofia Naturexu

kibic07
kibic07
2024 lat temu

Jeszcze raz wygra PO i mozna będzie Jasło zaorać lub zalesic i będzie elologicznie i zdrowo

bhp
bhp
2024 lat temu

co w tym temacie zrobili i robią włodarze miasta,emeryci radni i bezradni?.Wszystko zlikwidowano,resztę poddano przymusowej agoni.Czy oni podobnie,jak pracownicy w Pektowinie też będą chcieli opuścić koryto dobrowolnie,czy też pod przymusem?Przecież PO niby frakcja prawicowa rządzi Jasłem.

Corel
Corel
2024 lat temu

Narodowy socjalizm umarł i nie żyje. Prywatyzacja to najlepsza dekomunizacja. Albo zakład zarobi albo padnie na ryj. Możemy biadać, płakać ale tego nie zmienimy bo nikt z kasy państwa nie będzie dotował. Komuna się skończyła.

Back to top button
11
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x