Przegląd mediów

Zwłoki zaginionej pielęgniarki zabetonowane przy wiadukcie w Jaśle?

Ciało miało zostać ukryte przy wiadukcie, gdy ten był remontowany. Niedawno wśród mieszkańców Jasła pojawiła się informacja o tym, że śledczy z Prokuratury Okręgowej w Krośnie razem z policjantami natrafili na ślad zaginionej pielęgniarki z Jasła.

Zwłoki zaginionej pielęgniarki zabetonowane przy wiadukcie w Jaśle?
Zwłoki zaginionej pielęgniarki zabetonowane przy wiadukcie w Jaśle?

Zwłoki kobiety miały zostać zabetonowane przy remontowanym w 2014 roku wiadukcie kolejowym przy ul. Kasprowicza. Czy rzeczywiście nastąpił jakiś przełom w sprawie?

Jedna z osób mieszkająca w sąsiedztwie złomowiska, na którym mieszka Janusz G., podejrzany o zabójstwo byłej żony, mówi: – Widywałam go, jak chodził w kierunku tego wiaduktu, który znajduje się jakieś 700 metrów od złomowiska – na krótko przed zaginięciem tej kobiety, ale to jeszcze o niczym nie świadczy. Przecież to ogólnodostępne miejsce.

Wykop zalany betonem?

Rzekomo zwłoki Haliny Gorczycy miały zostać przywiezione w noc zaginięcia kobiety w miejsce, gdzie robotnicy remontowali wiadukt nad ulicą Kasprowicza. Następnie sprawca miał je podrzucić do jakiegoś wykopu na wale, a na drugi dzień niczego nieświadomi robotnicy zalać to miejsce betonem. Co więcej, usłyszeliśmy wersję o tym, że na polecenie prokuratury ma zostać rozebrana część infrastruktury, którą wówczas remontowano.

Jak się do tych rewelacji odnosi Beata Piotrowicz, prokurator z Prokuratury Okręgowej w Krośnie, która bezpośrednio prowadzi to śledztwo? – Oczywista rzeczą jest, że w trakcie tak dużego postępowania rozważa się różne okoliczności i sprawdza różne wersje. Do mnie nie dotarły informacje potwierdzające taką tezę. Prowadzę to śledztwo i gdyby policjanci na coś natrafili, to zostałabym o tym poinformowana, a takiej wiedzy nie posiadam. Na razie nie ma żadnego przełomu w tej sprawie – mówi.

Żadnej wersji wykluczyć się nie da

Jak przyznała nam prokurator Piotrowicz, na dzień dzisiejszy nie wyklucza ona żadnej wersji, nawet tej, że pielęgniarka… żyje. – Ta sprawa nie należy do tych łatwych i wymaga szerszego patrzenia na nią. Dlatego tak naprawdę żadnej z wersji wykluczyć się nie da. Oczywiście, że są wersje bardziej lub mniej prawdopodobne, ale badamy każdą z nich – tłumaczy prokurator.

Śledztwo zostało przedłużone do 30 czerwca 2016 roku. Czy ten okres wystarczy na zakończenie sprawy? – Na teraz trudno powiedzieć. W zależności od tego, czy wyczerpiemy możliwości dowodowe, czy też będą jeszcze jakieś czynności do wykonania, będę podejmować decyzje co dalej i czy wystąpię z wnioskiem o przedłużenie śledztwa – wyjaśnia prokurator Piotrowicz.

Halina Gorczyca zaginęła w sierpniu 2014 r. Do domu, w którym mieszkała, nikt się nie włamał, nic nie zginęło, w lokalu znaleziono za to ślady krwi Haliny Gorczycy. Krew pielęgniarki ujawniono także w samochodzie należącym do Janusza G.

Policjanci przeszukiwali różne w miejsca, w których miałyby zostać ukryte zwłoki pielęgniarki, w tym kilkukrotnie złomowisko należące do Janusza G. Nigdy nie natrafili na żaden ślad, który przybliżyłby ich do rozwiązania tej zagadkowej sprawy.

Grzegorz Anton
Super Nowości

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
milicja
milicja
2024 lat temu

Tępa Jasielska milicja 😀 brak konfidenta to macie problem ze sprawą 😀 pokażcie że zasłużyliście na statuetke , którą x czasu temu dostaliście w programie 997! Nic sami nie potraficie tępki!

hejter
hejter
2024 lat temu

ale z niego h*j

zasadnicze pytanie
zasadnicze pytanie
2024 lat temu

Co na to Ryszard Petru?

ja
ja
2024 lat temu

Dlaczego mosty jeszcze nie rozebrane…na co czekają ?

:P
:P
2024 lat temu

skoro ten gosc jest mezej tej pielegniarki i jej nazwizsko jest podane to przeciez wiadomo ze on ma takie samo to czemu i tak isza janusz g? 😛

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x