Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Chryzantemy na rynku

Kilkadziesiąt stanowisk z chryzantemami pojawiło się na jasielskim rynku w okresie poprzedzającym dzień Wszystkich Świętych. Akcja zainicjowana przez Wydział kultury i spraw społecznych Urzędu Miasta w Jaśle spodobała się mieszkańcom miasta i okolic.

Chryzantemy na rynku

Przeniesienie handlu chryzantemami na jasielski rynek spowodowane było głównie trwającym remontem dotychczasowego zielonego rynku. Miasto postanowiło udostępnić płytę przed Wszystkimi Świętymi, tak by warunki handlu były komfortowe zarówno dla sprzedających jak i kupujących. Dodatkowo działania takie miały spowodować ożywienie jasielskiego placu.

Chryzantemy na rynku

Z napływających do urzędu miasta informacji wynika, iż ten pomysł bardzo się spodobał, dlatego też takie giełdy będą organizowane cyklicznie.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anna
Anna
2024 lat temu

Wreszcie trochę życia ,koloru pojawiło się na pustyni smutku-rynku miasta!!!Kwiaty!!! To dobry pomysł na zaś.Także! Proponuję na wiosnę porobić luki w kamieniu ,i posadzić buraki i kartofle!!!I Pięknie będzie i adekwatnie….

fanzfejsa
fanzfejsa
2024 lat temu

takiego ruchu na rynku od lat nie było !

kwiaciarka
kwiaciarka
2024 lat temu

Może ładnie to wyglądało a i mieszkańcy byli zadowoleni z takiej kolorystyki rynku jesienią, jednak najmniej zadowoleni byli sami sprzedawcy gdyż, handel kwiatami w tym miejscu był znikomy bez co zysk prawie żaden. Wielu kupujących nie było poinformowanych o nowym miejscu sprzedaży chryzantem a i trudno było blisko podjechać samochodem po zakupione kwiaty. Ważne że, cel pana Burmistrza został osiągnięty, szkoda tylko ze kosztem ludzi którzy, pracują na zysk z tej sprzedaży przez cały rok. Brawo

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x