Rozmaitości i ciekawostki

Co trzeba zrobić, żeby szybko sprzedać samochód?

Mimo sporego zainteresowania autami używanymi, nie tak łatwo jest znaleźć kupca chętnego zapłacić tyle, ile spodziewa się sprzedający. Jeszcze trudniej robi się w sytuacji, gdy kierowcy bardzo zależy na czasie. Czy jest w ogóle możliwa szybka sprzedaż auta po korzystnej cenie?

Gdzie szukać chętnych na używane auto?

Pierwszy, najbardziej oczywisty krok, to ogłoszenie w serwisie motoryzacyjnym. To przede wszystkim tutaj potencjalni nabywcy zaglądają w poszukiwaniu ciekawych ofert dla siebie, ale nawet na najpopularniejszych stronach ogłoszenie może wisieć wiele tygodni nim trafi się zdecydowany klient.

Sporo zależy też od jakości sprzedawanego samochodu oraz oczekiwanej ceny – egzemplarze w gorszym stanie zwykle sprzedają się dłużej, chyba że właściciel proponuje korzystną stawkę. Poza serwisami ogłoszeniowymi dobrym miejscem na sprzedaż używanego samochodu jest także skup, na przykład kupimyauto.com/. Stawki w skupach zależą od konkretnej placówki – wycena jest indywidualna, na podstawie oględzin.

Kto zapłaci lepiej?

Sprzedając używane auto trzeba mieć trochę szczęścia, żeby trafić szybko na klienta zdecydowanego podpisać umowę. Dobrze skonstruowane ogłoszenie na pewno pomaga, a jeśli bardzo zależy na błyskawicznej transakcji, można dodatkowo wyróżnić swoją ofertę, tak by pojawiała się na czele listy wyszukiwarki. Wyróżnienie jednak kosztuje, więc trzeba sobie obliczyć, czy rzeczywiście się to opłaca.

Skupy takie jak kupimyauto.com/skup-aut-inowroclaw teoretycznie oferują mniej, ale to kwestia wyceny. Różnica w cenie może być niewielka, poza tym prywatni sprzedawcy dość często zawyżają wartość swojego samochodu i przez to właśnie mają problem ze sprzedażą – stawka zaproponowana przez skup może być bliższa realnej wartości pojazdu niż cena ustawiona w ogłoszeniu.

W skupie zdecydowanie szybciej

Jeśli nawet niewielka różnica w cenie jest istotna dla kierowcy, sprzedaż samochodu osobie prywatnej przyniesie pewnie wyższy zysk. Jednak gdy chodzi o czas, to w skupie transakcję przeprowadza się od razu i w raptem kilka dni można się pozbyć starego auta oraz otrzymać za niego gotówkę.

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x