r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Jeleń na terenie szkoły. Pomogła Straż Miejska

W dniu 16 kwietnia o godz. 6.00 rano funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali dość nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle przy ulicy Wincentego Pola przebywa jeleń

Jeleń na terenie szkoły. Pomogła Straż Miejska

Patrol natychmiast udał się na miejsce interwencji i potwierdził fakt przybywania zwierzęcia na terenie posesji. W celu zapewnienia należytego bezpieczeństwa strażnicy zabezpieczyli teren szkoły przed ewentualną ucieczką spłoszonej zwierzyny w kierunku przybywających na lekcje dzieci. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, który w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej bezpiecznie odłowił zwierzę i przetransportował je do pobliskiego lasu. Zauważmy, że obecność leśnych i dzikich zwierząt na terenie miasta jest coraz częstszym zjawiskiem. Co jest tego przyczyną i jak radzić sobie z nieproszonymi gośćmi?

Miasta w ostatnich latach stały się atrakcyjnym siedliskiem dla wielu dzikich, jak również rzadko spotykanych w naturze gatunków zwierząt. Powiększający się zasięg zabudowań ludzkich, bogata w zwierzęcy pokarm roślinność ogrodów i parków, ograniczona liczebność drapieżników i co najważniejsze – stosunkowo łatwy dostęp do pokarmu poprzez świadome dokarmianie, śmietniska czy wysypiska odpadów organicznych powoduje, że fakt istnienia dzikich zwierząt w miastach i na ich obrzeżach powiększa się z dnia na dzień.

Dzikie zwierzęta są w mieście, bo ludzie przyzwyczaili je do łatwego dostępu do pożywienia. O ile jeszcze podczas zimy można dokarmiać słabsze osobniki, to w pozostałe pory roku nie powinno się tego robić. Musimy przestać je karmić, bo to jedyny sposób, aby ograniczyć ich liczebność i zmniejszyć ryzyko ich występowania na miejskich drogach czy posesjach.

Straż Miejska Jasło

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
onaas Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
as
Gość
as

Nie kopiujcie głupot od tumanów szlifobruków to nie jeleń, to samiec sarny tzw koziołek.

ona
Gość
ona

a ten pseudo weterynarz pan N. na pewno wypuścił go do lasu?

Close
X