Rozmaitości i ciekawostki

Jeleń na terenie szkoły. Pomogła Straż Miejska

W dniu 16 kwietnia o godz. 6.00 rano funkcjonariusze Straży Miejskiej otrzymali dość nietypowe zgłoszenie. Okazało się, że na terenie Szkoły Podstawowej nr 4 w Jaśle przy ulicy Wincentego Pola przebywa jeleń

Jeleń na terenie szkoły. Pomogła Straż Miejska

Patrol natychmiast udał się na miejsce interwencji i potwierdził fakt przybywania zwierzęcia na terenie posesji. W celu zapewnienia należytego bezpieczeństwa strażnicy zabezpieczyli teren szkoły przed ewentualną ucieczką spłoszonej zwierzyny w kierunku przybywających na lekcje dzieci. Na miejsce został wezwany lekarz weterynarii, który w asyście funkcjonariuszy Straży Miejskiej bezpiecznie odłowił zwierzę i przetransportował je do pobliskiego lasu. Zauważmy, że obecność leśnych i dzikich zwierząt na terenie miasta jest coraz częstszym zjawiskiem. Co jest tego przyczyną i jak radzić sobie z nieproszonymi gośćmi?

Miasta w ostatnich latach stały się atrakcyjnym siedliskiem dla wielu dzikich, jak również rzadko spotykanych w naturze gatunków zwierząt. Powiększający się zasięg zabudowań ludzkich, bogata w zwierzęcy pokarm roślinność ogrodów i parków, ograniczona liczebność drapieżników i co najważniejsze – stosunkowo łatwy dostęp do pokarmu poprzez świadome dokarmianie, śmietniska czy wysypiska odpadów organicznych powoduje, że fakt istnienia dzikich zwierząt w miastach i na ich obrzeżach powiększa się z dnia na dzień.

Dzikie zwierzęta są w mieście, bo ludzie przyzwyczaili je do łatwego dostępu do pożywienia. O ile jeszcze podczas zimy można dokarmiać słabsze osobniki, to w pozostałe pory roku nie powinno się tego robić. Musimy przestać je karmić, bo to jedyny sposób, aby ograniczyć ich liczebność i zmniejszyć ryzyko ich występowania na miejskich drogach czy posesjach.

Straż Miejska Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
as
as
2024 lat temu

Nie kopiujcie głupot od tumanów szlifobruków to nie jeleń, to samiec sarny tzw koziołek.

ona
ona
2024 lat temu

a ten pseudo weterynarz pan N. na pewno wypuścił go do lasu?

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x