r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Kampania „Miasta wolne od dymu”

W bieżącym roku kampania społeczna Rzuć Palenie Razem z Nami zbiegła się w czasie z realizacją ogólnopolskiego projektu „Odświeżamy nasze miasta. TOB3CIT (Tobacco Free Cities)”. W związku z tym Główny Inspektorat Sanitarny z dniem 15 listopada rozpoczął kampanię medialną pod hasłem „Miasta wolne od dymu”, która potrwa do dnia 14 grudnia 2011 roku.

(kliknij, aby powiększyć)

Celem kampanii jest zwiększenie wiedzy społeczeństwa o obowiązującym prawie oraz wzmocnienie jego respektowania. 15 XI 2011 minął bowiem rok od wejścia w życie znowelizowanej ustawy o ochronie zdrowia przed następstwami używania tytoniu i wyrobów tytoniowych zaostrzającej zakaz palenia w miejscach publicznych. Od tego czasu sytuacja związana z problemem palenia, jak wykazują badania GIS z lutego bieżącego roku, uległa poprawie. Nowe, bardziej restrykcyjne przepisy zmniejszyły ryzyko narażenia na dym tytoniowy m.in. w obiektach sportowych, komunikacji miejskiej, w restauracjach i barach. Polacy, wg badań GIS, coraz odważniej respektują swoje prawo do życia w przestrzeni wolnej od dymu tytoniowego.

Mimo istotnej poprawy sytuacji w tym zakresie problem jest nadal aktualny. W związku z tym, w ramach ogłoszonej kampanii lokalna telewizja – TV Jasło wyemituje spot edukacyjny przypominający o miejscach objętych zakazem palenia zgodnie z ustawą oraz konsekwencjach wynikających z nie przestrzegania ich.

PSSE w Jaśle

Tagi
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

2
Dodaj komentarz

avatar
2 Comment threads
0 Thread replies
0 Followers
 
Most reacted comment
Hottest comment thread
0 Comment authors
CHORE PAŃSTWO !!!aaa Recent comment authors
  Subscribe  
najnowszy najstarszy oceniany
Powiadom o
aaa
Gość
aaa

hjaasne… palą wszędzie na oczach straży miejskiej i co ?? i nic…straznicy sami palą wiec jest ok…

CHORE PAŃSTWO !!!
Gość
CHORE PAŃSTWO !!!

Tak należałoby zrobić taki program miast wolnych od „dymu” korupcji , niegospodarności , poniżania i wykorzystania innych dla własnego dobra ………………………….

Close
X