Rozmaitości i ciekawostki

Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

W niedzielę 20 listopada na terenie garnizonu podkarpackiego realizowana będzie akcja pn. ”Dzień pamięci ofiar wypadków drogowych”.

Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych
Karta Praw Ofiar Wypadków Drogowych

W najbliższą niedzielę jasielscy policjanci z wydziału ruchu drogowego będą zaangażowani w akcję pn. ”Dzień pamięci ofiar wypadków drogowych”. Mundurowi w trakcie kontroli drogowej będą wręczali uczestnikom ruchu drogowego tzw. Karty Praw Ofiar Wypadków Drogowych.

Ulotka w formacie A4 przypomina o numerze alarmowym 112, na który należy zadzwonić bezpośrednio po zdarzeniu na drodze, aby przyjechali ratownicy medyczni i policja. W ulotce przypomniano, jakie prawa i obowiązki ma zespół ratowniczy, który przyjedzie wezwany do wypadku i czego można oczekiwać od funkcjonariuszy policji, którzy muszą pomóc ofiarom i zabezpieczyć dowody. Dokument zawiera też wskazówki, jakich świadczeń może się domagać ofiara wypadku drogowego. Jest też krótka informacja o możliwym procesie karnym lub cywilnym, jaki może być konieczny po wypadku.

Kierowcy samochodów ubezpieczający swe pojazdy od odpowiedzialności cywilnej razem z nowymi polisami mają otrzymywać Kartę Praw Ofiar Wypadków Drogowych – zestaw informacji potrzebnych uczestnikowi wypadku.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x