Rozmaitości i ciekawostki

Kolejne zniżki dla posiadaczy Jasielskiej Karty Dużej Rodziny

Posiadacze Jasielskiej Karty Dużej Rodziny będą mogli korzystać z 50 proc. zniżki na przejazd środkami miejskiego Zakładu Komunikacji Samochodowej w Jaśle. To kolejna zniżka dla jasielskich rodzin wielodzietnych. W katalogu zwolnień, oprócz zniżek do instytucji miejskich, znajdują się także niższe opłaty za śmieci oraz pierwszeństwo w przyjęciu do przedszkoli nad którymi nadzór sprawuje burmistrz Jasła.

Kolejne zniżki dla posiadaczy Jasielskiej Karty Dużej Rodziny

Jasielską Kartę Dużej Rodziny posiada już blisko 150 rodzin, a kolejnych kilka rodzin czeka na jej przyznanie. Kartę może otrzymać rodzina spełniająca łącznie następujące warunki: na utrzymaniu rodziców/opiekunów lub rodziny zastępczej pozostaje troje lub więcej dzieci w wieku do 18 roku życia lub do 25 roku życia w przypadku gdy dziecko uczy się lub studiuje, a w przypadku dzieci posiadających orzeczenie o umiarkowanym lub znacznym stopniu niepełnosprawności bez ograniczenia wieku; rodzina zameldowana jest w Jaśle; rodzina mieszka pod wspólnym adresem w Jaśle.

Wnioski o wydanie karty należy składać w Miejskim Ośrodku Pomocy Społecznej w Jaśle ul. Floriańska 8 a, w Centrum Profilaktyki, Terapii i Wsparcia Rodzin w Jaśle, w poniedziałek (godz. 11-17), od wtorku do piątku (godz.11 -15.30).

Podstawowe cele programu to promowanie modelu rodziny wielodzietnej i kształtowanie jej pozytywnego wizerunku; wspieranie rodzin wielodzietnych oraz zwiększenie szans rozwojowych i życiowych wychowujących się w tych rodzinach dzieci oraz przeciwdziałanie niekorzystnej sytuacji demograficznej Jasła.

Informacje dot. Jasielskiej Karty Dużej Rodziny, katalog ulg, zwolnień i preferencji oraz wniosek o wydanie karty wraz z wymaganymi dokumentami znajdują się na stronie www.jaslo.pl na stronie Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej w Jaśle http://www.mopsjaslo.pl/.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x