r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Bezpłatne badania mammograficzne!

Paniom urodzonym po 1966 roku przysługuje bezpłatne badanie mammograficzne, refundowane przez NFZ i realizowane w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi! W Jaśle badania odbędą się 3 stycznia 2016 r.

Bezpłatne badania mammograficzne!

Czym jest badanie i czy jest konieczne?
Aby w porę wykryć raka piersi należy badać piersi regularnie. Mammografia trwa kilka minut i polega na wykonaniu 4 zdjęć rentgenowskich – dwóch projekcji każdej piersi. Pozwala rozpoznać i wykryć tzw. zmiany bezobjawowe (guzki oraz inne nieprawidłowości w piersi) w bardzo wczesnym etapie ich rozwoju – w czasie, gdy nie są one wyczuwalne przez kobietę bądź lekarza, co ogromnie zwiększa szansę wyleczenia.

– Mimo, iż mammografia to najskuteczniejsza metoda profilaktyki raka piersi, nadal mniej niż połowa kobiet poddała się bezpłatnemu badaniu w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi – mówi dr Małgorzata Cymerman z LUX MED Diagnostyka – Zachęcamy panie do profilaktyki związanej z rakiem piersi, gdyż jest to najczęściej występujący nowotwór złośliwy wśród Polek.

LUX MED Diagnostyka zaprasza panie na bezpłatne badania mammograficzne w mammobusie, które odbędą się 3 stycznia w Jaśle przy Biedronce, ul. 3 Maja 30.

Bezpłatna mammografia dla pań w wieku:
• 50 – 69 lat
Badanie w ramach PPWWRP jest oczywiście bezpłatne, refundowane kobietom przez NFZ co 2 lata (lub co 12 miesięcy dla kobiet, które w ramach realizacji Programu otrzymały odpowiednie pisemne wskazanie). Nie jest wymagane skierowanie lekarskie.

• 40 – 49 oraz 70 – 75 lat
Badania wykonywane są w ramach Projektu „Poprawa dostępności i jakości usług medycznych w ramach Populacyjnego Programu Wczesnego Wykrywania Raka Piersi” współfinansowanego z funduszy EOG i Norweskiego Mechanizmu Finansowego.

JM/ LUX MED

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x