r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Na Podkarpaciu oddziały paszportowe czynne dłużej

Od 7 maja w Rzeszowie, Tarnobrzegu, Krośnie i Przemyślu będzie można składać wnioski paszportowe i odbierać dokumenty we wtorki do godziny 17. Oddziały paszportowe Podkarpackiego Urzędu Wojewódzkiego wydłużają czas pracy w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków.

Na Podkarpaciu oddziały paszportowe czynne dłużej

We wtorki biura będą czynne od 8.00 do 17.00, pozostałe dni od 7.30 do 15.30. Oddziały będą pracować dłużej od 7 maja do 27 sierpnia. Wydłużone godziny pracy oddziałów paszportowych PUW usprawnią i ułatwią załatwienie spraw paszportowych. Obecnie czas oczekiwania na wydanie paszportu wynosi od 10 dni do 3 tygodni. Nie mniej jednak w okresie, w którym wpływa najwięcej wniosków okres ten może się wydłużyć.

W 2012 r. do wojewody podkarpackiego złożonych zostało prawie 75 tysięcy wniosków paszportowych. Tylko od maja do sierpnia wpłynęło 36 tys. wniosków o wydanie tego dokumentu. Rekordowym dniem ubiegłego roku był 8 czerwca. W dzień po święcie Bożego Ciała do oddziałów paszportowych w naszym regionie wpłynęło aż 800 wniosków.

Od 17 stycznia 2013 roku wniosek o paszport można złożyć w dowolnym wydziale paszportowym na terenie całego kraju, bez względu na miejsce zameldowania. W pierwszym kwartale tego roku wojewoda podkarpacki wydał 437 paszportów dla osób zameldowanych poza Podkarpaciem. W Rzeszowie wydano 87 dokumentów, w Krośnie – 24, Przemyślu – 17, zaś najwięcej w Tarnobrzegu – 309. W tarnobrzeskim oddziale wnioski przyjęte od osób zameldowanych poza województwem podkarpackim pochodzą głównie od mieszkańców Sandomierza i powiatu sandomierskiego, którym jest znacznie bliżej do Tarnobrzega niż do Kielc – jedynego punktu paszportowego prowadzonego przez wojewodę świętokrzyskiego.

Małgorzata Oczoś
Rzecznik Prasowy Wojewody

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x