Rozmaitości i ciekawostki

Nagroda Magellana za aplikację „Jasło – winne klimaty”

Podczas odbywających się w maju br. 6. Warszawskich Targów Książki redakcja „Magazynu Literackiego Książki” przyznała kolejne Nagrody Magellana, czyli wyróżnienia dla wydawców publikacji turystycznych i kartograficznych, wybijających się szczególną dbałością o turystyczną jakość. Wśród nagrodzonych jest aplikacja mobilna poświęcona Jasłu.

Nagroda Magellana za aplikację „Jasło – winne klimaty”

W tegorocznej edycji o nagrody ubiegało się 46 tytułów. Jury przyznało 12 nagród głównych, 2 nagrody specjalne i 15 wyróżnień. Zgłaszane przez wydawców publikacje rozpatrywano w trzynastu kategoriach: przewodnik tekstowy, przewodnik ilustrowany, przewodnik kieszonkowy, przewodnik dla aktywnych, atlas turystyczny, mapa i plan turystyczny, książka podróżnicza, album, przewodnik dla dzieci, przewodnik mobilny, książka reportażowa, przewodnik tematyczny oraz wydarzenie roku.

Nagroda główna w kategorii „przewodnik mobilny” została przyznana za aplikację „Jasło – winne klimaty”, przygotowaną przez Amistad Sp. z o.o., firmę zajmującą się rozwijaniem różnorodnych produktów w oparciu o nowe technologie w zakresie nawigacji, geolokalizacji i szeroko rozumianej mobilności.

Aplikacja mobilna „Jasło” to kompleksowy informator dotyczący miasta Jasła i okolic, zawierający rozbudowaną bazę miejsc zarówno dla turysty, jak i mieszkańca. Obok atrakcji turystycznych aplikacja zawiera bazę gastronomiczną, noclegową, informację o miejscach sportu, rozrywki, rekreacji oraz przyjaznych dzieciom. Ponadto, aplikacja zawiera bazę bankomatów, stacji benzynowych, aptek z informacją o dyżurach nocnych czy lokalnych kościołów z godzinami mszy świętych oraz rozbudowany system komunikacji miejskiej.

Aplikacja spełnia rolę informatora o wydarzeniach w mieście, w tym repertuar kina, wystawy, koncerty, wydarzenia kulturalne. Znajdują się w niej również trasy turystyczne, m.in.: szlaki winne po lokalnych winnicach promujących enoturystykę i Trasa Łukasiewicza. Wszystkie obiekty, trasy bądź wydarzenia z współrzędnymi GPS można w łatwy sposób dodawać do planera, pełniącego funkcję podręcznego przewodnika.

Aplikacja działa w trybie offline, jak i online i jest możliwa do pobrania na telefon lub tablet jako aplikacja bezpłatna pod nazwą „Jasło” w sklepach Google Play i Apple Store.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x