Rozmaitości i ciekawostki

Obóz w ramach programu „Czas na aktywność w mieście Jaśle”

Trzydniowy obóz motywacyjno – wzmacniający w ramach projektu systemowego „Czas na aktywność w mieście Jaśle” współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.

Obóz w ramach programu „Czas na aktywność w mieście Jaśle"

W dniach 25 – 27 sierpnia w ramach PAL „Nie jesteśmy sami” 20 rodziców wraz z dziećmi uczestniczyło w obozie motywacyjno – wzmacniającym w Murzasichlach koło Zakopanego.

Trening kompetencji rodzicielskich

Zajęcia warsztatowe skierowane na rozwój kompetencji rodzicielskich i wychowawczych uczestników oraz wzbogacenie wiedzy w zakresie technik i metod wychowawczych, zadań rodzicielskich względem dzieci, sposobów i środków oddziaływania na dziecko tak, by jego rozwój przebiegał harmonijnie, roli rodzica w wychowaniu dziecka, technik aktywnego słuchania i wyrażania swoich emocji. – Z zainteresowaniem uczestniczyłam w zajęciach z psychologiem, osoby prowadzące były bardzo dobrze przygotowane i chętne do udzielania odpowiedzi na wszystkie pojawiające się pytania – mówi jedna z uczestniczek projektu. Podobną opinię wyrażają inne uczestniczki, dla których wyjazd na obóz był czasem odpoczynku od codzienności i możliwością na uzyskanie profesjonalnego wsparcia ze strony prowadzących.

Zajęcia terapeutyczno – relaksacyjne

Głównym celem zajęć było oderwanie dorosłych od problemów życia codziennego, wyciszenie i odzyskanie wewnętrznego spokoju. – W kontakcie z przyrodą pięknych polskich gór, korzystając z możliwości jakie dawał program zajęć, można było choć przez chwilę odbiec myślami od obowiązków i trudności życia codziennego, wypocząć i zrelaksować się także przez udział w zajęciach rodzic – dziecko – mówi jedna z uczestniczek.

Zajęcia rodzic – dziecko

Wykorzystując różne techniki zabawy i gier zespołowych zajęcia miały na celu wzmocnienie więzi dorosłych uczestników projektu i ich dzieci oraz budowanie umiejętności wychowawczych. W czasie wolnym uczestnicy obozu mieli możliwość skorzystania z basenu, trampoliny dla dzieci, stołu do ping-ponga. Dodatkowo zorganizowano ognisko i wycieczkę po górach z profesjonalnym przewodnikiem. Jak mówią uczestniczki obozu: – zabawy dla dzieci były tak zorganizowane by w przyjemny i atrakcyjny sposób mogły spędzić czas wolny (np. praca z masą solną), a ognisko i wycieczka w góry były miłym akcentem nie tylko obozu, ale całych wakacji.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x