r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Odszedł od nas Karol Głowa

Świętej Pamięci Karol Głowa (1952-2013) zasłużył się dla naszego lokalnego środowiska na kilku polach pracy, także tej społecznej. Był długoletnim członkiem Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego, a w latach 1991 – 1995 pełnił w nim funkcję prezesa Zarządu.

Śp. Karol Głowa

W okresie Jego prezesostwa Stowarzyszenie m.in. wydawało „Obiektyw Jasielski”, przygotowało pierwszą edycję „Kalendarza Jasielskiego” oraz wznowienie „Opisu powiatu jasielskiego” księdza Sarny i zorganizowało pierwszy Turniej Wiedzy o Jaśle dla uczniów szkół z terenu naszego miasta.

Kolega Karol był inicjatorem wielu działań kulturalnych i wydawniczych. M.in. redagował miesięcznik „Ziemia Jasielska w Obiektywie”. Przez cały czas kiedy był dyrektorem Jasielskiego Domu Kultury bardzo życzliwie odnosił się do działań SMJiRJ i blisko z nim współpracował.

Tracimy w Nim skromnego, dobrego, wrażliwego, wartościowego i głębokiej wiary Człowieka i Przyjaciela. W naszych sercach i umysłach pozostanie jako nastawiony pozytywnie do ludzi, zwłaszcza młodych oraz ten, który wniósł wielki wkład w rozwój jasielskiej kultury – był jej wytrwałym i nieocenionym animatorem i propagatorem.

Drogi Prezesie i Kolego Karolu, będzie nam Ciebie brakowało, ale my wiemy, że „nie umiera ten, kto trwa w pamięci żywych”. A Ty pozostaniesz w naszej pamięci na zawsze. Spoczywaj w spokoju w Domu Ojca. Cześć Jego Pamięci!

Zarząd Stowarzyszenia Miłośników Jasła i Regionu Jasielskiego

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ixi
ixi
2023 lat temu

wyrazy wspolczucia dla rodziny ..ODPOCZYWAJ W SPKOJU

m
m
2023 lat temu

sprawdza się przysłowie,ktore mowi,że wsród prawdziwych przyjaciół psy zająca zjadły.Czy ktoś z naszych wladnych, a podobno przyjaciół sp.Karola pomyślał o tym.że mimio tylu osiągnięć został bez pracy?.Czy ktoś pomyślał co przeżywa ten człowiek bez środków do normalnego życia?Czy po tylu latach pracy w JDK nie znalazło się dla niego nawet stanowisko instruktora?,

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x