Rozmaitości i ciekawostki

Odwierty pod pompy ciepła

W dzisiejszych czasach rozwój technologii widoczny jest w każdej dziedzinie życia. Osoby budujące swoje domy zwracają coraz większą uwagę na to, aby wykorzystywać nowe, ekologiczne metody ogrzewania oraz schładzania.

Nasza firma Wit-Wiert od lat wykonuje profesjonalne odwierty pod pompy ciepła wraz z doradztwem i wyceną. Załatwiamy komplet pozwoleń hydro-geologicznych do podłączania pomp ciepła. Doskonale znamy się na przepisach w kwestii wykonywania odwiertów pod pompy ciepła i zapewniamy potrzebną dokumentację. Dzięki instalacji pompy ciepła korzystamy z odnawialnego źródła energii a już po kliku latach całkowity koszt inwestycji w pompy ciepła zwróci się w postaci niskich rachunków za ogrzewanie. W porównaniu do ogrzewania gazem pompa ciepła może być atrakcyjnym ekonomicznie rozwiązaniem dla domów o dużej powierzchni i znacznym zużyciu energii cieplnej na ogrzewanie. Dlatego coraz większym zainteresowaniem cieszą się odwierty pod pompy ciepła na Podkarpaciu. Pompy ciepła są urządzeniami, które potrafią przepompowywać ciepło z ziemi, wody lub powietrza do naszego domu. Obecnie najpopularniejszymi pompami są takie, które pobierają ciepło z ziemi. Jeśli posiadamy małą działkę budowlaną to najlepszą decyzją będzie instalacja pompy pionowej z wkopanym wymiennikiem pod ziemię, ponieważ takie rozwiązanie pozwoli na oszczędność powierzchni na powierzchni użytkowej naszej działki. Oto kilka zalet wynikających z posiadania pompy ciepła:

  • Najtańszy w eksploatacji sposób ogrzewania domu
  • Energooszczędność
  • Pompa ciepła może zimą grzać, a latem chłodzić
  • Pozwala znacznie zmniejszyć emisję CO2
  • Brak konieczności budowania kotłowni i komina

Nasza firma dysponuje specjalistycznym sprzętem wiercącym odwierty pod pompy ciepła. Najlepszym czasem na wykonywanie odwiertów jest termin od marca do listopada, kiedy nie ma mrozu. Czas realizacji wiercenia jest uzależniony od rodzaju gruntu, jednak nasi doświadczeni specjaliści zazwyczaj wykonują swoją pracę w przeciągu kliku godzin. Nasze odwierty pod pompy ciepła wykonywane są bezbłędnie, a pompa ciepła umieszczona wewnątrz działa prawidłowo. Budownictwo nieustannie zmierza w kierunku energooszczędności, pompy ciepła jak sama nazwa wskazuje nie wytwarzają ciepła a jedynie przepompowują ciepło. Dzięki pracy sprężarki powietrze jest dodatkowo ocieplane. Przy optymalnym dobraniu urządzenia w stosunku do zapotrzebowania cieplnego domu, mamy pewność, że nasze rachunki za ogrzewanie będą bardzo niskie a my, jako użytkownicy mamy świadomość dbania o ekologię, ponieważ pompa ciepła jest w 100% ekologiczna – całkowity brak emisji spalin. Zapraszamy do współpracy.

materiał partnera

 

 

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x