r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Ogłoszono przetarg na zimowe utrzymanie ulic miasta

W poprzednich latach w przypadku zimowego utrzymania ulic miasto płaciło zarówno za bierną, jak i czynną akcję. Pieniądze za utrzymanie ulic wypłacane były zarówno za wykonanie pracy, jak i za gotowość do jej wykonania. Biorąc pod uwagę racjonalizację wydatków, w tym roku postanowiono płacić tylko za te czynności, które zostały wykonane. Dodatkowo wzięto także pod uwagę sugestie mieszkańców z dalszych części miasta, którzy zwracali uwagę, iż na ich osiedlach ulice odśnieżane są dopiero w późniejszym czasie.

Ogłoszono przetarg na zimowe utrzymanie ulic miasta (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl

Miasto już po raz drugi ogłosiło przetarg na zimowe utrzymanie ulic miasta. Wcześniejszy przetarg został rozstrzygnięty, tylko w jednym elemencie, dotyczącym Osiedla Żółków. Na utrzymanie głównych ulic w mieście została złożona tylko jedna oferta, która znacznie przekraczała kwotę zabezpieczoną na ten cel w budżecie miasta. W związku z tym przetarg w tej części został unieważniony.

W dzisiejszym przetargu została złożona tylko jedna oferta na utrzymanie głównych ulic, ale jej wysokość po raz kolejny przekraczała przewidziane na ten cel środki. Na pozostałe elementy nie wpłynęła żadna oferta. W związku z tym w przypadku dwukrotne nierozstrzygniętego przetargu, Prawo zamówień publicznych przewiduje możliwość prowadzenia negocjacji lub wyboru oferenta z wolnej ręki ze względu na pilną potrzebę udzielenia zamówienia nie wynikającą z przyczyn leżących po stronie zamawiającego.

Zaznaczamy jednak, że w mieście nie ma zagrożenia związanego z nieprzejezdnością ulic w wyniku opadów śniegu, gdyż Miasto ma zabezpieczony sprzęt w Przedsiębiorstwie Robót Drogowo-Mostowych w Jaśle, który w razie konieczności odpowiedzialny jest za utrzymanie dobrego stanu dróg miejskich. Natomiast w wyniku przetargu zapewniona jest obsługa w zakresie odśnieżania chodników i placów w mieście.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x