Rozmaitości i ciekawostki

„Ogólnopolski Głos Profilaktyki” w Jaśle

Wczoraj policjanci jasielskiej komendy uczestniczyli w pikniku organizowanym przez Młodzieżowy Dom Kultury w Jaśle z okazji Międzynarodowego Dnia Dziecka. W ramach programu „Profilaktyka a Ty”, promowali wśród uczestników pikniku „modę na życie wolne bez uzależnień”.

„Ogólnopolski Głos Profilaktyki” w Jaśle

Tegoroczna akcja „Ogólnopolski Głos Profilaktyki” została wpisana w Międzynarodowy Dzień Dziecka. Celem tego programu jest udział społeczeństwa w działaniach na rzecz bezpieczeństwa publicznego. Jest to także okazja by inspirować ludzi i instytucje do uświadamiania innych o zagrożeniach związanych z nałogami. Tego typu spotkania zbliżają do siebie osoby potrafiące wspólnie działać, by chronić dzieci i młodzież przed uzależnieniami, obojętnością i agresją.

W trakcie rozpoczynającego się pikniku Specjalista Zespołu ds. Profilaktyki Społecznej, Nieletnich i Patologii asp. sztab. Anna Śnieżek przedstawiła zgromadzonym, założenia programu „Profilaktyka, a Ty”, inicjowanego przez Komendę Główna Policji. Symbolicznym wyrazem czystości i wolności serc, pozbawionych uzależnień i przemocy było wypuszczenie przez najmłodszych uczestników pikniku balonów. Baloniki symbolizowały czyste serca, niczym nie skrępowane i wolne od uzależnień.

Policjanci w ramach dnia dziecka przypominali najmłodszym jak należy się zachowywać, by być bezpiecznym. Dużą frajdę sprawiła dzieciom możliwość obejrzenia wyposażenia policyjnego radiowozu. Dzieci otrzymywały także od funkcjonariuszy gadżety i słodycze oraz naklejki Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki.

KPP w Jaśle

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x