Rozmaitości i ciekawostki

Ogólnopolski Głos Profilaktyki

W sobotę odbył się „Ogólnopolski Głos Profilaktyki 2014”. Impreza profilaktyczna, której inicjatorem jest Komenda Główna Policji miała za zadanie poruszyć serca wolne od uzależnień, przemocy i obojętności. W Jaśle akcja została zorganizowana podczas „Munduriady”. Uczestniczyli w niej policjanci z jasielskiej komendy.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Jaśle

Celem organizowanego w całym kraju „Ogólnopolskiego Głosu Profilaktyki” jest edukacja młodzieży i dorosłych w zakresie przeciwdziałania zjawiskom patologii społecznej, promowanie mody na życie wolne od uzależnień, a także promocja innowacyjnych działań z zakresu profilaktyki rówieśnicze.

W Jaśle akcja zbiegła się z Munduriadą – imprezą organizowaną przez Międzynarodowe Stowarzyszenie Policji IPA Region Jasło. W czasie Munduriady na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle działał policyjny punkt konsultacyjno-informacyjny. W specjalnie przygotowanym namiocie policjanci zajmujący się prewencją kryminalną udzielali porad m.in. z zakresu zapobiegania przemocy wśród dzieci i młodzieży oraz w rodzinie, jak też zjawiskom patologii społecznej, w głównej mierze alkoholizmowi i narkomanii. Funkcjonariusze rozdawali również przygotowane w tym celu materiały edukacyjne.

Ogólnopolski Głos Profilaktyki w Jaśle

Punktualnie o godz. 16. została odczytana przez przedstawicieli Młodzieżowej Rady Powiatu Jasielskiego odezwa społeczności PAT do wszystkich pokoleń, grup zawodowych i społecznych. Wśród uczestników był m.in. Komendant Powiatowy Policji w Jaśle insp. Andrzej Wędrychowicz .

Dla najmłodszych gości funkcjonariusze przygotowali odblaski i upominki. Chętni mogli również obejrzeć z bliska policyjny radiowóz.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x