Rozmaitości i ciekawostki

Podsumowanie akcji „Niebieski parasol”

fot. archiwum

Już po raz trzeci samorząd radców prawnych zorganizował akcję „Niebieski Parasol” polegającą na udzielaniu bezpłatnych porad prawnych. W tym roku akcja, która trwała od 9 do 13 maja, przeprowadzona była w Urzędzie Miasta w Jaśle. Porad udzielało sześciu radców prawnych: Krystyna Seredyńska, Dorota Dietl, Jolanta Bosak-Szkolnik, Ewa Filipek-Sochacka, Artur Zoła i Adam Dachowski.

Porad prawnych udzieliliśmy 29 osobom. Zarówno ta liczba jak również tematyka porad wskazuje, że akcja „Niebieski Parasol” spotkała się z dużym zainteresowaniem mieszkańców Jasła i  powinna być kontynuowana – mówi radca prawny Adam Dachowski .

Porady dotyczyły spraw: postępowania spadkowego w tym stwierdzenie nabycia spadku, działu spadku i prawo do zachowku, zaliczenia darowizny na schedę spadkową , nabycia prawa do emerytury i renty oraz świadczeń przedemerytalnych, nieruchomości  w tym rozgraniczenia, zgody na wejście w teren, prawa zabudowy , prawa pracy  w tym zaliczenia okresu pracy w gospodarstwie rolnym do pracowniczego stażu pracy, wypadku przy pracy, rozwiązania umowy o pracę i uciążliwych warunków pracy , spraw rodzinnych  w tym spraw o rozwód, ustalenie prawa do alimentów, wniosku o ubezwłasnowolnienie całkowite .

Dodatkowo w lokalu Urzędu Miasta i Gminy w Jedliczu udzielono porad prawnych dla 11 osób.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x