Rozmaitości i ciekawostki

Posprzątaj po swoim pupilu! To gwarancja zdrowia dla Ciebie i Twoich dzieci

Pod takim hasłem Urząd Miasta w Jaśle od 2008 r. prowadzi akcję mającą na celu względy estetyczne i sanitarne. W ramach akcji zakupiono jednorazowe zestawy sanitarne do zbierania odchodów, które są wydawane nieodpłatnie wszystkim właścicielom psów z terenu miasta Jasła po wniesieniu opłaty od jego posiadania.

Posprzątaj po swoim pupilu! To gwarancja zdrowia dla Ciebie i Twoich dzieci
Broszura informacyjna

Pakiety można otrzymać w Urzędzie Miasta w Jaśle Rynek 12, w punkcie informacyjnym, w pokoju 306 i 209 UMJ oraz w Straży Miejskiej Jasło, ul. PCK 2a. Pakiety sanitarne za odpłatnością można nabyć również w sklepach zoologicznych.

Odchody zwierzęce stanowią niebezpieczeństwo zachorowań człowieka na choroby odzwierzęce, a także wtórne zakażenie zwierząt. Najbardziej zagrożone są małe dzieci, dla których zabawa w skażonej piaskownicy czy na trawniku może być przyczyną m.in. uszkodzenia nerek, wątroby a nawet utraty wzroku.

Przypominamy, że zgodnie z „Regulaminem utrzymania czystości i porządku na terenie Gminy Miejskiej Jasło” właściciele zwierząt domowych są zobowiązani do usuwania pozostawionych nieczystości na wszystkich terenach użyteczności publicznej. Regulamin dopuszcza wyrzucanie zebranych nieczystości do koszy ulicznych pod warunkiem, że są one umieszczone w worku foliowym lub papierowym.

Zachęcamy wszystkich właścicieli czworonogów do sprzątania pozostawionych nieczystości. Dajemy w ten sposób wyraz odpowiedzialności za swoich podopiecznych i za wygląd naszego miasta.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
jaś bury
jaś bury
2024 lat temu

Burmistrzu Jasla czy to prawda ze tak wysoki haracz placony od posiadanych psów przeznacza pan na premie dla swoich uzednikow? a jeżeli to nie jest prawda to proszę powiedzieć na co przeznacza pan te pieniądze.

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x