Rozmaitości i ciekawostkiWażne wydarzenia

Rzeszów na mapie turystycznej programu „Trener Osiedlowy”

Rzeszów na mapie turystycznej programu „Trener Osiedlowy” 44-osobowa grupa dzieci i młodzieży w różnym wieku wzięła udział w wycieczce do Rzeszowa, zorganizowanej przez jasielskich trenerów osiedlowych: Jerzego Chmiela, Wojciecha Kopcia, Mariusza Maczugę, Sławomira Dziadosza, Łukasza Nawracaja.
Rzeszów na mapie turystycznej programu „Trener Osiedlowy”

– Chcieliśmy, aby nasi podopieczni zapoznali się z historią regionu rzeszowskiego – tłumaczy Jerzy Chmiel, koordynator trenerów. W czasie wycieczki dzieci zwiedzały halę sportowo-widowiskową na Podpromiu, stanowiącą centrum najistotniejszych wydarzeń sportowych Podkarpacia; Podziemną Trasę Turystyczną „Rzeszowskie Piwnice”, znajdującą się pod płytą rzeszowskiego rynku.
Rzeszów na mapie turystycznej programu „Trener Osiedlowy”
Dodatkową atrakcją, która szczególnie przypadła do gustu młodzieży, był seans filmu „Harry Potter i Insygnia Śmierci cz. II” w wersji 3D. Ostatni punkt programu wycieczki stanowił pobyt w schronie kolejowym Stępina, który swą żelbetową konstrukcją wzbudził ciekawość dzieci oraz zachęcił do poznania historii z nim związanej. Zorganizowana wycieczka odbyła się w ramach, realizowanego od czerwca, programu „Trener Osiedlowy”, którego jednym z elementów jest integracja młodzieżyw okresie wakacji.
Rzeszów na mapie turystycznej programu „Trener Osiedlowy”
Dzięki różnorodności programu zajęć, o którą zadbali instruktorzy sportowi tegorocznej edycji, każdy uczestnik znajdzie coś dla siebie. Wycieczka do Rzeszowa stanowi drugą z trzech planowanych wycieczek, w lipcu trenerzy przygotowali wyprawę w Bieszczady.
UM w Jaśle
Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x