r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

Sadzonki drzew i krzewów dla mieszkańców

Miasto realizuje akcję edukacyjną „Posadzimy drzewa, bez nich żyć się nie da”, której głównym celem jest popularyzowanie wśród mieszkańców Jasła roli zieleni w kształtowaniu lokalnego klimatu. Elementem pośrednim akcji jest wypełnienie krótkiej ankiety, dotyczącej wykorzystywanych paliw do ogrzewania domów mieszkalnych.

Sadzonki drzew i krzewów dla mieszkańców

Wieloletnie wyniki pomiarów powietrza wykazują, że w okresie grzewczym w powietrzu zauważalny jest wzrost poziomu dwutlenku siarki, tlenku węgla, tlenku azotu oraz toksycznych związków chemicznych, które często są rakotwórcze. – Chcemy przystąpić do „Programu Ograniczenia Niskiej Emisji dla miasta Jasła”, a informacje uzyskane z ankiet pomogą ocenić stopień zainteresowania mieszkańców udziałem w tym projekcie – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

Każdy uczestnik akcji, która skierowana jest do mieszkańców domów mieszkalnych, po wypełnieniu ankiety dotyczącej posiadanego źródła ogrzewania otrzyma sadzonkę (drzewko lub krzew – do wyboru są: świerk serbski, wierzba japońska, tuja szmaragd, cyprysik groszkowy, jałowiec kolumnowy).

Zapraszamy 29 października (wtorek) do odwiedzenia drewnianego domku nr 12 znajdującego się na jasielskim rynku. Można przyjść już z wypełnioną ankietą.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
rogi
rogi
2024 lat temu

Hmm akcja sadzenie drzew prowadzona przez człowieka który zabetonował zieleń na płycie jasielskiego rynku ?
Ankieta to badanie społeczenstwa jak odbierze zakaz ogrzewania domów węglem i drzewem .

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x