Rozmaitości i ciekawostki

Setne urodziny jaślanina Karola Bogdana

Wyjątkowa uroczystość odbyła się 5 kwietnia br. w Urzędzie Miasta w Jaśle: obchody urodzin jaślanina Karola Bogdana, który 1 kwietnia br. skończył 100 lat.

Setne urodziny jaślanina Karola Bogdana

Szacowny Jubilat i jego rodzina i przyjaciele byli gośćmi burmistrza Andrzeja Czerneckiego.
– To dzień, który nam wszystkim zapadnie głęboko w pamięć. Do tej pory wszystkim jubilatom składaliśmy życzenia w domach. Po raz pierwszy mamy okazję składać je tutaj, osobie będącej w tak doskonałej formie i z tak ogromną pogodą ducha. (…) Jest Pan dumą naszego miasta – mówił Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła, podkreślając głęboki szacunek dla wieku dostojnego gościa i życząc mu kolejnych wielu lat cieszenia się dobrym zdrowiem w otoczeniu życzliwych osób.

– Tak długie życie jest skarbnicą doświadczeń dla kilku pokoleń Polaków. (…) Pański wiek jest naszym wspólnym drogocennym dziedzictwem – powiedziała Alicja Wójcik, kierownik Urzędu Stanu Cywilnego w Jaśle, wręczając Szacownemu Gościowi okolicznościowy adres. Specjalny list gratulacyjny przysłany z okazji 100 urodzin dla Karola Bogdana przez prezesa Zakładu Ubezpieczeń Społecznych w Warszawie, przekazał Solenizantowi dyrektor Oddziału ZUS w Jaśle Aleksander Borkowski.

Setne urodziny jaślanina Karola Bogdana

Przy tak znakomitej okazji nie zabrakło oczywiście laudacji na cześć Jubilata, kwiatów, prezentów, okazałego tortu i szampana. Wznosząc toast wszyscy zaśpiewali Jubilatowi „Plurimos annos” (Wielu lat).

Zapytany o receptę na długowieczność w dobrej formie, Karol Bogdan odpowiedział: – Kochać i być kochanym. A później – nie zasypiać życia, tylko być w ruchu, spacerować, oglądać przyrodę, słuchać śpiewu ptaków no i pracować, bo z czegoś trzeba żyć. (…) Nie trzeba też się smucić, zagryzać problemami – mówił dodając, że zawsze bardzo lubił śpiewać, a jego oparciem była żona i córka.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
123qaz
123qaz
2024 lat temu

to teraz trzeba zyczyc 200 lat!!:)

miłka
miłka
2024 lat temu

Dużo, dużo zdrowia dla przesympatycznego Pana, oglądałam Pana na TV jasło i jestem pod wrażeniem Pana optymizmu . Pięknie Pan śpiewa, to prawda, że śpiew dodaje chęci do życia.

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x