r e k l a m a
Rozmaitości i ciekawostki

„Trener Osiedlowy” po wędkarsku

Grupa 31 dzieci i młodzieży wraz z trenerami osiedlowymi wzięła udział w pokazie oraz szkoleniu, dotyczącym wędkarstwa muchowego, spławikowego i gruntowego.

"Trener Osiedlowy" po wędkarsku

W szkoleniu, które odbyło się 21 lipca br. na Łowisku Specjalnym w Ujeździe, dzięki przychylności Zarządu Polskiego Związku Wędkarskiego Koła nr 1 w Jaśle, uczestniczył były mistrz Świata w wędkarstwie muchowym, obecnie aktualny brązowy medalista Mistrzostw Europy – Marek Walczyk. Jego ogromna kolekcja sztucznych much oraz medali wzbudziła wśród uczestników duże zainteresowanie.

Młodzież pod okiem trenerów, w składzie Wojciech Kopeć – osiedle Kopernika, Mariusz Maczuga – osiedle Gamrat, Jerzy Chmiel – osiedle Śródmieście, Sławomir Dziadosz – osiedle Mickiewicza, Łukasz Nawracaj – osiedle Niegłowice, doskonaliła się w sztuce wędkowania gruntowego i spławikowego. Dzieci wykazały się aktywnym uczestnictwem w wędkowaniu. Największą rybę złowił Witold Wojdyła, a najwięcej, bo 14 sztuk Jacek Gryziec.

"Trener Osiedlowy" po wędkarsku

Zajęcia zakończyło wspólne spotkanie przy grillu z zaproszonymi gośćmi, wśród których znaleźli się także Andrzej Dziuba – Prezes PZW Kola nr 1 w Jaśle oraz Andrzej Kiełbicki – Prezes PZW Koła nr 2 w Jaśle (Komendant Powiatowej Jednostki Społecznej Straży Rybackiej).

Trenerzy osiedlowi kierują podziękowania dla Koła nr 1 i 2 PZW w Jaśle za udostępnienie stawu do wędkowania, za pomoc w szkoleniu młodzieży oraz za udostępnienie niezbędnego sprzętu.

Zorganizowane szkolenie jest jedną z wielu atrakcji, które dla uczestników programu przygotowali organizatorzy. Zajęcia sportowo-rekreacyjne programu „Trener Osiedlowy”, skierowane do dzieci i młodzieży w wieku od 12 do 18 lat, odbywają się na pięciu jasielskich osiedlach: Gamrat, Rafineria, Mickiewicza, Kopernika i Śródmieście w okresie wakacji.

Jerzy Chmiel

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x