SiatkówkaSportWażne wydarzenia

Anilana Rakszawa pokonana przez jasielskich siatkarzy (foto)

Wynikiem 3:0 dla zawodników MKS MOSiR Jasło zakończył mecz siatkarski rozegrany w sobotni wieczór w hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Anilana Rakszawa pokonana przez jasielskich siatkarzy (fot. Arkadiusz Juryś, Jaslonet.pl)

Podopieczni trenera Kilara zmierzyli się z zespołem TKF ITS Anilana Rakszawa. Sobotnie spotkanie było bardzo wyrównane, ale w najważniejszych momentach, to jaślanie zachowywali zimną krew i zdobywali ważne punkty. Pierwszy set zakończył się zwycięstwem Jaślan do dwudziestu.

W drugim secie kibice, którzy zdecydowali się obejrzeć spotkanie w hali sportowej Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji na nudę narzekać nie mogli – szczególnie w końcówce seta. Przyjezdni kilkakrotnie bronili piłki setowe, ale po znakomitych obronach i udanych atakach, to zespół z Jasła okazał się lepszym, pokonując gości 30:28.

Jak się później okazało trzeci set był tylko dopełnieniem formalności w meczu. Na początku partii oba zespoły grały bardzo wyrównanie, ale późniejszej fazie to jaślanie pokazali, kto będzie w nim rozdawał karty. Kilka udanych zagrywek, dobra obrona pozwoliły na stworzenie pokaźnej przewagi w meczu. Przy stanie 24:20 formalności dopełnił Bronisław Dedo, który zdobył punkt bezpośrednio z zagrywki.

Było to drugie pod rząd zwycięstwo podopiecznych trenera Kilara w tegorocznych rozgrywkach o mistrzostwo III ligi siatkarskiej mężczyzn.

MKS MOSiR Jasło: Janik, Waśko, Półchłopek, Gliwa, Kumor, Dedo – Szydło (L).

Zobacz fotorelację z meczu autorstwa Arkadiusza Jurysia.