Judo i karateSport

Mistrzostwa Polski Juniorów Karate Kyokushin

Zawodnicy Jasielskiego Klubu Kyokushin Karate odnieśli kolejny sukces sportowy. W Mistrzostwach Polski Juniorów które odbyły się 12 października w Sieradzu zdobyli trzy medale.  W kategorii do 65 kg srebro wywalczył Andrzej Bochnia.

Rewelacją zawodów okazał się Dawid Nguyen Quang, który zdobył złoty medal w kata, brązowy w kumite i tytuł „Najlepszy Zawodnik Mistrzostw”
Jasielski Klub zajął 3 miejsce w klasyfikacji drużynowej, na 225 klubów kyokushin zrzeszonych w Polskim Związku Karate.

Mistrzostwa, rozgrywane w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży zaliczane są do punktacji wojewódzkiej co ma wpływ na wysokość dotacji centralnych na sport w naszym województwie. Udział w Mistrzostwach realizowany był wspólnie z Miastem Jasło w ramach zadania ” Szkolenie i współzawodnictwo w zakresie karate”