Czarni tracą trzy punkty w doliczonym czasie gry

Drużyna Czarnych Jasło nastawiła się w sobotnim meczu na grę z kontry. Gospodarze od początku spotkania prowadzili grę, ale nasza drużyna umiejętnie rozbijała ataki Nowej Dęby. Pierwszy raz Czarni zagrozili bramce gospodarzy w 10 minucie.

Czarni Jasło (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Przed polem karnym umiejętnie wymienili ze sobą podania Folwarski z Szopą. Nasz pomocnik miał już przed sobą tylko bramkarza, ale okazało się że jest minimalnie na pozycji spalonej. Kilka minut po tej akcji grający bardzo dobrze w całym spotkaniu Bartosz Szopa idealnie podał do wychodzącego na czystą pozycję Aleksandra Nabożnego. Nasz obrońca przelobował wychodzącego bramkarza i Czarni prowadzili 0:1. W pierwszej połowie dwa razy bardzo dobrze zachował się w jasielskiej bramce Wiktor Cyran broniąc groźne strzały gospodarzy.

W drugiej odsłonie obraz gry się nie zmienił. Gospodarze atakowali, goście bardzo umiejętnie bronili dostępu do swojej bramki. W dziewięćdziesiątej minucie gry nasza drużyna miała jeszcze okazję na podwyższenie wyniku. Bardzo aktywny w tym meczu Aleksander Nabożny wychodząc na czystą pozycję, mając już tylko przed sobą bramkarza gospodarzy został nieprzepisowo zatrzymany. Zawodnik z Nowej Dęby otrzymał za ten faul czerwoną kartkę a sędzia zawodów podyktował rzut wolny.

Piłkę około 20 metrów przed bramką ustawił Szopa. Jego mocny strzał przy słupku końcami palców wybił bramkarz gospodarzy. Sędzia doliczył cztery minuty do przepisowego czasu gry. Dobiegała już 94 minuta meczu, zawodnik gospodarzy dośrodkował piłkę na nasze pole karne, która spadając dotknęła ręki jednego z naszych zawodników i sędzia podyktował rzut karny. Po celnym strzale z rzutu karnego sędzia odgwizdał koniec meczu.

W drużynie seniorów Czarnych Jasło bardzo udanie zadebiutował w oficjalnym meczu Michał Gabryel.

Stal Nowa Dęba – JKS Czarni 1910 Jasło 1:1 (0:1)
0:1 Nabożny 16′
1:1 Krawczyk 94′(karny)

Czarni: Cyran – Munia, Nabożny, Dziobek, Dziedzic – Borowiec, Urban(60′ Czyżowicz), Szopa, Jamuła, Tusiński(46′ Foryś, 84′ Wójtowicz) – Folwarski(73′ Gabryel)