Czarni wygrali 2:1 z Orłem Bieździedza. Zbiórka dla Kubusia zakończona sukcesem

W meczu VI kolejki Klasy Okręgowej nasi zawodnicy po bardzo przeciętnym meczu pokonali Orzeł Bieździedza 2:1. Goście mający w swoim składzie wielu byłych zawodników Czarnych Jasło postawili gospodarzom twarde warunki gry i mecz był bardzo wyrównany.

Czarni wygrali 2:1 z Orłem Bieździedza. Zbiórka dla Kubusia zakończona sukcesem (fot. Marek Dybaś)

W 11 minucie meczu Kamil Folwarski otrzymał piłkę, podbiegł w stronę bramki gości i mocno strzelił tuż przy słupku, całkowicie zaskakując bramkarza. W 78 minucie były zawodnik Czarnych Sławomir Sienicki wygrał pojedynek o pozycję i mocnym uderzeniem z ok. 12 metrów w tzw. „krótki róg” doprowadził do remisu.

W samej końcówce tego spotkania Czarni wywalczyli rzut wolny w narożniku pola karnego. Do piłki podszedł Wojciech Dziedzic i przepięknym uderzeniem z lewej nogi pokonał Rolanda Kmiecika.
JKS Czarni 1910 Jasło – Orzeł Bieździedza 2:1 (1:0)
1:0 Folwarski 11′
1:1 Sienicki 78′
2:1 Dziedzic 87′ (rzut wolny)

Czarni: Niemczyński – Nabożny, Dziedzic, Dziobek, Borowiec – Munia, Chrząszcz, Urban, Tłuściak (59′Tusiński) – Kulig (66′Gogola) – Folwarski.

Orzeł: Cyran (72′Kmiecik) – Cyrulik, Maczuga, Cieniek, M.Wilisowski – Ł.Czajka (46′Karol Wilisowski), Kukowski, Paluch (66′Lechwar), Szarek – Dziak (86′T.Sikora) – Sienicki.

Podczas sobotniego meczu w dniu 12.09.2015 r. na stadionie przy ul.Śniadeckich 15 Zarząd Klubu JKS Czarni Jasło był współorganizatorem kwesty do puszek na rzecz walczącego o życie małego Kubusia. Podczas zbiórki na meczu niestety nie mógł być obecny Kuba, który jest w znacznym stopniu pozbawiony układu odpornościowego, a układ ten ochrania organizm przed różnego rodzaju infekcjami.

Podczas zbiórki był obecny tata Kuby, Pan Łukasz Dudek i obiecał że jak tylko to będzie możliwe Kubuś stawi się osobiście na stadionie i sam podziękuje jasielskim kibicom. Nad całością czuwał oczywiście spiker zawodów Pan Marek Machowski, któremu w tym miejscu serdecznie dziękujemy za wspaniale poprowadzoną imprezę. Dzięki Państwa hojności udało się zebrać niebagatelną kwotę w wysokości 2444 zł.
Całość została przekazana Panu Łukaszowi i zostanie wpłacona na konto: Fundacja Wyspy Szczęśliwe 83102028920000530201508522 z dopiskiem „Jakub Dudek”. Serdecznie dziękujemy wszystkim obecnym na jasielskim stadionie za okazaną pomoc!

Zobacz fotorelację autorstwa Marka Dybasia!