Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

Czarni zremisowali w sparingu z Piastem Tuczempy

Remisem 2:2 zakończyło się starcie Czarnych Jasło z IV-ligowym Piastem Tuczempy. Spotkanie stało na bardzo wysokim poziomie. Dotychczas zespół prowadzony przez trenera Roberta Hapa rozegrał 5 meczów sparingowych. W Trzech z nich wyszli obronną ręką, w jednym musieli uznać wyższość rywala, natomiast w dzisiejszym padł remis.

Czarni Jasło (fot. archiwum - Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Pierwsza bramka w meczu sparingowym padła w 31. minucie, po dośrodkowaniu Michała Wolańskiego, Daniel Góra strzałem w krótki róg, pokonał bramkarza Piasta. Kilkanaście minut później zespół z Tuczemp wyrównał stan rywalizacji. Dośrodkowanie Łukasza Czuby wykorzystał Rafał Jagodziński, który strzałem głową pokonał Biernackiego.

W 63. minucie podopieczni trenera Roberta Hapa wyszli na prowadzenie za sprawą Michała Wolańskiego, który precyzyjnie wykonał rzut wolny. Bramka wyrównująca padła po prostopadłym podaniu Pavla Kłymaka do Marcina Iwańskiego, który pewnie wykończył akcję dającą remis drużynie z Tuczemp. Do końca spotkania sparingowego wynik nie uległ zmianie.

Piast: Nalepa (46′ Ślączka) – Szuflita, Wota, Iwański Grzegorz, Gil – Wielgosz, Walicki, Kłymak, Czub – Gierczak, Jagodziński -Wchodzili: Iwański Marcin, Krawiec, Stopyra.

Czarni Jasło: Biernacki – Mroczka, Maczuga, Bernacki, Munia, Skała, Warchoł, Góra, Złotek, Wolański, Wierdak – Wchodzili: Bieniasz, Szopa, Kukowski, Madeoczyk, Halz.