r e k l a m a
SportWażne wydarzenia

Finał krajowego festiwalu sztafet

14 czerwca na stadionie AZS Łódź odbyła się czwarta edycja Vena Sport Festiwal. Uczniowie szkół podstawowych, gimnazjalnych oraz ponadgimnazjalnych rywalizowali ze sobą w sztafetach 4 x 100m oraz sztafecie szweckiej (100, 200, 300, 400).

Finał krajowego festiwalu sztafet

Udział w zawodach wzięło ok. 1200 zawodników z całego kraju, którzy musieli wygrać wcześniej kwalifikacje wojewódzkie. W szkołach ponadgimnazjalnych w kategorii dziewcząt jak i chłopców województwo podkarpackie reprezentowali uczniowie Zespołu Szkół w Trzcinicy. Z srebrnym medalem powrócili zawodnicy biegający w sztafecie szweckiej w składzie: Brągiel Dariusz, Honkowicz Marcin, Piwowar Stanisław, Gajda Marcin oraz Wickowski Dariusz – rezerwowy).

Do złotego medalu chłopcom brakło niewiele bo tylko 0,02sek. Pozostałe sztafety uplasowały się na 5 miejscu. Sztafety wystąpiły w następujących składach:

4 x 100m K

1. Gorczyca Patrycja
2. Dyląg Oliwia
3. Walaszczyk Anna
4. Stój Anna
4 x 100m M

1. Dąbrowski Jan
2. Chrzanowski Łukasz
3. Sokulski Jakub
4. Pabian Wojciech
Sztafeta szwedzka K
1. Szafarz Monika
2. Baran Izabela
3. Hajnosz Barbara
4. Syrek Paulina

Wszyscy reprezentujący szkołę zawodnicy na co dzień są uczniami Liceum Sportowego, które od lat znajduje się w czołówce krajowej pod względem odnoszonych sukcesów w lekkiej atletyce.

Na zawodach tych nie zabrakło również gwiazd lekkiej atletyki. Byli to: aktualna Mistrzyni Świata Anita Włodarczyk oraz najszybszy Polak w historii Marcin Urbaś.

Tomasz Soch
Agnieszka Bednarkiwicz

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x