SiatkówkaSport

Honorowa przegrana siatkarek UKS MOSiR Jasło

W przedostatnim meczu III ligi seniorek sezonu 2012/13, jaślanki spotkały się na wyjeździe z zespołem SST Lubcza Racławówka. Pierwszy set rozpoczął się bardzo obiecująco. Jaślanki grały skutecznie, w każdym elemencie, co zaskoczyło zbyt pewne siebie zawodniczki z Lubczy. Przy stanie 12:9 dla zespołu gości seria kierunkowych zagrywek Marty Cichoń wyprowadziła jaślanki na wysokie prowadzenie 21:12. Konsekwencją tego była stale rosnąca przewaga i szybka wygrana 25:13.

alt=

Drugi set zaczął się również od naszego prowadzenia, ale gospodynie doprowadziły do stanu 7:7. Od tego momentu raz jeden raz drugi zespół wychodził na 1-2 punktową przewagę. Większa dokładność w grze po stronie zawodniczek Lubczy końcowej fazie zadecydowała o ich wygranej. Kolejna partia miała podobny przebieg. Po prowadzeniu przez nasz zespół 8:5 gra się wyrównała, ale zawodniczki UKS-u utrzymywały 1-2 punktowe prowadzenie. Gospodynie zdołały jednak doprowadzić do wyrównania 19:19. Dynamicznymi atakami przechyliły na swoją korzyść ten fragment gry i zwycięsko zakończyły trzeci set.

alt=

Czwarty set jaślanki zaczęły bardzo źle. Słabo przyjmowały zagrywkę, myliły się w ataku. Gospodynie szybko wyszły na wysokie prowadzenie 2:7, a później 11:17. Udana seria zagrywek Zuzanny Midury pozwoliła naszemu zespołowi odrobić 5 punktów i doprowadzić do stanu 18:19. W zespole Lubczy nastąpił kolejny fragment skutecznej gry w którym doprowadziły do stanu 24:22. Nasze siatkarki obroniły piłkę meczową, a kolejna zawodniczka Justyna Kosiba popisała się serią trudnych zagrywek kończąc ten set asem, zwyciężając 26:24.

alt=

O wygranej w meczu zadecydował tie-break. Lepiej rozpoczęły go siatkarki z Lubczy osiągając przewagę 4:1. Pomimo ambitnej walki, jaślankom nie udało się przechylić szali zwycięstwa na swoją korzyść, ulegając ostatecznie 15:11.

Pocieszeniem jest to, że przegrana w stosunku 2:3 daje jeden punkt, co pozwoli poprawić miejsce w trzecioligowej tabeli. SST Lubcza Racławówka – UKS „MOSiR” Jasło 3:2 (13:25, 25:22, 25:20, 24:26, 15:11)

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Gabriela Macek, Karolina Mitoraj, Justyna Kosiba, Weronika Wolak, Zuzanna Midura, Angelika Osiewalska (libero), Karolina Jurusik, Monika Frydrych, Beata Kurczaba. Trener: Leszek Wierzgasz.