Piłka nożnaSport

I miejsce rocznika 2001 na turnieju o Puchar PBS w Jaśle

Drużyna UKS 6 Jasło rocznik 2001 zdobyła 1 miejsce na Turnieju o Puchar Podkarpackiego Banku Spółdzielczego w Jaśle. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy eliminacyjne.

I miejsce rocznika 2001 na turnieju o Puchar PBS w Jaśle

W grupie A znalazły się drużyny: Beniaminek Krosno 2, OKS Sobniów, Czarni Jasło, UKS 6 Jasło. W grupie B znalazły się drużyny: Beniaminek Krosno 1, Stal Stalowa Wola, Ekoball Sanok, TAP Tarnów.

W pierwszym meczu granym, z Beniaminkiem Krosno 2, zaczynamy świetnie. Po kilku minutach prowadzimy już 2:0. Mając świadomość okrojonego składu (w turnieju z powodu chorób nie mogli zagrać filar obrony Paweł Ciuła, oraz kapitan drużyny Szymon Stasz) od razu robimy dużo zmian, ale i tak w końcówce meczu dokładamy trzecią bramkę i wygrywamy 3:0. W drugim meczu gramy z OKS Sobniów. W polu mamy dużą przewagę, ale dobrze grająca w defensywie drużyna z Sobniowa, dzielnie się broni. Jednak w drugiej części meczu strzelamy im dwie bramki i wygrywamy 2:0.

W trzecim meczu gramy z Czarnymi Jasło. Mając świadomość wyników z wcześniejszych meczy i układu w tabeli, wiemy już przed meczem, że wychodzimy z grupy na pierwszym miejscu. Gramy spokojnie oszczędzając siły na półfinał i remisujemy 0:0. W półfinale trafiamy na mocną drużynę ze Stalowej Woli i po raz kolejny zaczynamy świetnie. Szybko zdobyta przez nas bramka ustawiła drużynę w komfortowej sytuacji, jednak nie na długo, gdyż nasz napastnik Arkadiusz Majka (jak się później okazało najlepszy zawodnik turnieju ) schodzi z boiska z powodu skurczy mięśni nogi, co skutkuje zmianą taktyki i cofnięciem się naszej drużyny do obrony, ale dobra gra bramkarza i naszej defensywy pozwala nam na wyjście z tej trudnej sytuacji obronną ręką i mecz wygrywamy 1:0.

W finale gramy z Beniaminkiem Krosno 2, na szczęście już z naszym napastnikiem i po dość jednostronnym widowisku, tak jak w meczu grupowym, wygrywamy 3:0.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1 miejsce – UKS 6 Jasło
2 miejsce – Beniaminek Krosno 2
3 miejsce – Beniaminek Krosno 1
4 miejsce – Stal Stalowa Wola
5 miejsce – Ekoball Sanok
6 miejsce – TAP Tarnów
7 miejsce – Czarni Jasło
8 miejsce – OKS Sobniów

Najlepszym zawodnikiem turnieju został piłkarz UKS 6 Jasło Arkadiusz Majka. Nasza drużyna wystąpiła w składzie: Piotr Gajda, Arkadiusz Majka, Adam Górka, Szymon Pankiewicz, Mikołaj Jelec, Bartosz Stasz, Bernardo Fernandes Hamado, Kamil Mastaj.
Podsumowując: Na znakomity występ naszej drużyny miało wpływ:
– przestrzeganie dyscypliny taktycznej w defensywie ( 0 straconych bramek),
– bardzo dobra gra w ofensywie i znakomita skuteczność ( 9 dobytych goli),
– duże zaangażowanie naszych zawodników podczas turnieju.

Gratulacje dla zawodników UKS 6 Jasło i ich trenerów!

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x