Piłka nożnaSport

I miejsce w Turnieju o Puchar V-ce Prezesa OZPN Krosno

W niedzielę 7 września na Stadionie przy ulicy Sportowej w Jaśle, rozegrany został turniej piłki nożnej chłopców rocznika 2006 i młodszych, o Puchar V-ce Prezesa OZPN Krosno, organizatorem którego był UKS Szóstka Jasło. W turnieju zagrały: Sandecja Nowy Sącz, DAF Rzeszów, Elita Brzesko, Igloopol Dębica, Aktiv PRO Rymanów, Beniaminek Krosno, Koniczynka Krosno, KAP Bardomed, oraz dwa zespoły Szóstki Jasło.

I miejsce w Turnieju o Puchar V-ce Prezesa OZPN Krosno

Boisko przy ul. Sportowej zostało podzielone na dwa mniejsze boiska, co pozwoliło rozgrywać mecze równolegle. W grupie A w meczu otwarcia drużyna UKS 6 Jasło I spotkała się z Sandecją Nowy Sącz. Od samego początku oba zespoły przeszły do ofensywy, walcząc o każdy metr boiska. Mecz bardzo wyrównany zakończył się wynikiem 5:3 dla drużyny Sandecji. Kolejne spotkanie grupowe to mecz z drużyną Elity Brzesko i wynik 4:2 dla Szóstki.

I miejsce w Turnieju o Puchar V-ce Prezesa OZPN Krosno

Podbudowani zwycięstwem chłopcy kolejny mecz grają z mocną drużyną Beniaminka Krosno. Jednak dzięki „mądrej” grze i realizacji założeń taktycznych trenera wygrywamy 4:2. Ostatnia potyczka w grupie to mecz z Aktiv Pro Rymanów. Nasi chłopcy grą w tym spotkaniu udowodnili wszystkim, że przegrana w pierwszym meczu z Sandecją to tylko „wypadek przy pracy”. Umieszczają piłkę w bramce rywala aż 13 razy, nie tracąc żadnej. Trzeba jednak przyznać, że mimo tak wysokiej przegranej nasi przeciwnicy grali bardzo ambitnie.

Nasza druga drużyna UKS 6 Jasło II grająca w grupie B, rozegrała również bardzo dobre spotkania grupowe, mimo to turniej nie zaczął się dla nich szczęśliwie. Przegrana z Koniczynką Krosno 2:0, drużyną DAF-u Rzeszów 3:0 i z mocną drużyną Igloopolu Dębica również przegrywamy aż 8:0. We wszystkich tych meczach jednak nasi chłopcy pokazali ogromną wolę walki, co utwierdziło ich w przekonaniu, że bez względu na wyniki grają turniej u siebie i są ogromnym wsparciem dla całego rocznika 2006. W ostatnim meczu grupowym z drużyną KAP Bardomed z Krosna, nasza drużyna gra bardzo ofensywnie co w końcu przekłada się na wygraną 6:0, za co otrzymuje gromkie brawa od kibiców.

I miejsce w Turnieju o Puchar V-ce Prezesa OZPN Krosno

Rozegrane mecze grupowe zadecydowały o dalszym układzie rozgrywek o końcowe lokaty w turnieju. Tak więc drużyna UKS 6 Jasło II zajmując czwarte miejsce w grupie wywalczyła sobie prawo gry o miejsce siódme, o które zagrała z drużyną Elity Brzesko. Niestety wynik 2:1 dla piłkarzy z Brzeska plasuje nasz zespół na ósmej pozycji w turnieju. Możemy jednak śmiało pogratulować chłopcom woli walki i serca które włożyli w grę. A uśmiechy na twarzach podczas rozdawania medali pokazały że są zadowoleni z rezultatu jaki osiągnęli.

W meczu półfinałowym UKS 6 Jasło I, gra z Igloopolem Dębica. Wygrywamy to spotkanie po raz trzeci dziś stosunkiem bramek 4:2. Drugi półfinał rozgrywany równolegle, wyłonił naszego finałowego przeciwnika, którym okazuje się po raz drugi w tym dniu drużyna z Sącza, która pokonała DAF Rzeszów. Tym razem jednak stawka jest o wiele wyższa niż w meczu grupowym. Nasi chłopcy dobrze pamiętają także mecz z drużyną Sandecji na turnieju w Brzesku 26 lipca, gdzie wygraliśmy wówczas 2:0. Dla Sądeczan stworzyła się okazja do rewanżu, dla nas możliwość powtórzenia sukcesu. Oczy wszystkich zgromadzonych na turnieju zawodników i gości zwrócone były na dwa najmocniejsze zespoły w turnieju UKS 6 Jasło I i Sandecję Nowy Sącz.

Tuż po gwizdku sędziego wszyscy wiedzieli, że stawka meczu jest bardzo wysoka, a zwycięzcą zostanie tylko jedna drużyna. Początek to ataki Sandecji. Jednak bardzo dobrze wyprowadzony kontratak zakończony piękna bramką Wiktora Fary, powoduje że wychodzimy na prowadzenie. Niestety tylko na chwilę, ponieważ rywale odpowiadają błyskawicznie bramką wyrównującą i ”mecz rozpoczyna się od nowa”. Mocna obrona obu zespołów, walka o każdy metr boiska, zapierające dech w piersiach interwencje bramkarzy, świetna gra skrzydłowych i pomocników oraz piękna bramka Dominika Bilskiego daje naszej drużynie drugą bramkę i zwycięstwo w turnieju. Mecze obu drużyn UKS 6 Jasło 2006 i nie tylko tego rocznika, są dowodem że zawodnicy naszego klubu są ambitni i dążą do ciągłego podnoszenia swoich umiejętności, oraz potrafią szybko otrząsnąć się z przegranej, co więcej, potrafią grać według zasad FAIR PLAY, co jest ogromną zaletą ich samych, oraz całej kadry trenerskiej.

I miejsce w Turnieju o Puchar V-ce Prezesa OZPN Krosno

Należy podkreślić, że rozgrywane podczas turnieju spotkania, stały na bardzo wysokim poziomie o czym świadczyć może 167 strzelonych bramek.
Turniej wyłonił najlepszego bramkarza, którym został Kacper Gawle z Igloopolu Dębica, najlepszego zawodnika Dominika Bilskiego z UKS 6 Jasło I, oraz króla strzelców którym został Krzysztof Piskor z Sandecji Nowy Sącz. Organizatorzy przygotowali dla wszystkich pamiątkowe medale, dyplomy, oraz puchary. Na turnieju gościła również drużyna Marcina Łukaczyńskiego z rocznika 2007 i 2008, która po rozgrywkach w swojej kategorii wiekowej, również otrzymała pamiątkowe dyplomy i medale.

Wszystkie puchary, medale, dyplomy oraz statuetki wręczane były przez gości honorowych, którzy przybyli na turniej: Burmistrza Jasła Pana Andrzeja Czerneckiego, Panią Alicję Nowosielską Radną Miasta Jasła, oraz V-ce Prezesa OZPN Krosno Grzegorza Barę, co niewątpliwie uświetniło oprawę całego turnieju. Należy również wspomnieć, że nasz klub przygotował okolicznościowe podziękowania dla Pana Burmistrza, Pani Radnej i V-ce Prezesa OZPN, oraz dla sponsora firmy ROD-MAX Pana Piotra Rodaka, które wręczył Prezes UKS ”Szóstki” Jasło Artur Tomaszewski, aby podziękować za okazaną pomoc i pamięć o naszej szkółce.

Składamy serdeczne podziękowania wszystkim rodzicom rocznika 2006 za pomoc w przygotowaniu turnieju i doping, wiemy że zawsze można na Was liczyć. Dziękujemy również serdecznie Pani Katarzynie za opiekę medyczna, która cały czas była na ”posterunku”, a także Panu Mariuszowi gospodarzowi obiektu, który pomagał w przygotowaniu boisk, sal dla gości, oraz zabezpieczał imprezę pod względem technicznym.

Skład drużyny Szóstki I i bramki: Karol Potera ( 7 ), Wiktor Fara ( 7 ), Dominik Bilski ( 6 ), Kamil Czech ( 6 ), Igor Muzyka ( 3 ), Kacper Laskoś ( 1 ), Mateusz Szot ( 1 ), Maciej Leśniak ( 1 ) oraz Patryk Dobrowolski. Skład drużyny Szóstki II i bramki: Bartosz Praskowicz ( 5 ), Marek Pikos ( 2 ), Jakub Kowalski, Michał Kusz, Maciej Dziedzic, Jakub Leśniak, Jakub Kowalski, Kacper Krupa, Szczepan Baradziej, Karol Gronek, Radosław Podraza.

Końcowa klasyfikacja turnieju:
1. UKS 6 Jasło I
2. Akademia Sandecja Nowy Sącz
3. Igloopol Dębica
4. DAF Rzeszów
5. Beniaminek Krosno
6. Koniczynka Krosno
7. Elita Brzesko
8. UKS 6 Jasło II
9. KAP Bardomed
10. Aktiv Pro Rymanów

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
2 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
kibic
kibic
2024 lat temu

brawo szóstka

kibic
kibic
2024 lat temu

GRATULACJE

Back to top button
2
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x