r e k l a m a
Piłka nożnaSportWażne wydarzenia

II miejsce „Szóstki” na Turnieju im. Marka Wielgusa

W dniu 27 maja 2011 r. w Kolbuszowej pod patronatem Działu ds. Uczniowskich Klubów Sportowych przy Polskim Związku Piłki Nożnej w Warszawie odbył się XVI Turniej Wojewódzki im. Marka WIELGUSA w piłce nożnej w kategorii chłopców z rocznika 2000, w którym udział wzięło 24 drużyn – zwycięzców na szczeblu powiatów w województwie podkarpackim, a wśród nich zespół UKS 6 Jasło prowadzony przez trenera Artura Tomaszewskiego.

II miejsce „Szóstki” na Turnieju im. Marka Wielgusa

W fazie grupowej zespół „SZÓSTKI” uzyskał następujące wyniki:

SMS STAL Mielec 4-2, bramki: Korneusz 2, Wójcik 1, Piątkowski 1
SP Besko 5-1, bramki: Sajdak 2, Grzegorczyk 1, Korneusz 1, Szura 1
SP 1 Ropczyce 3-0, bramki: Sajdak 3

Dzięki czemu zajął I miejsce i awansował do ćwierćfinału, gdzie spotkał się z zespołem UKS PIONIER Przemyśl. Mecz ten rozpoczął się po myśli zawodników „SZÓSTKI”, gdyż tuż po gwizdku rozpoczynającym spotkanie Patryk KORNEUSZ, po pięknej zespołowej akcji zdobył gola. Jednak radość drużyny trwała bardzo krótko, ponieważ organizator zawodów – przedstawiciel PZPN nakazał … rozpocząć spotkanie od początku informując, że sędzia popełnił tzw. falstart tj. wszystkie mecze ćwierćfinałowe musiały rozpocząć się równocześnie!? Niezrażeni takim obrotem sprawy podopieczni Artura Tomaszewskiego rozegrali kolejne dobre spotkanie wygrywając je 5-0 po bramkach: Wójcika – 2, Jędrusika , Szury i Korneusza.

Mecz półfinałowy z zespołem SP 8 Krosno był jednostronnym popisem strzeleckim drużyny „SZÓSTKI”, która wygrała 10-0, a łupem bramkowym podzielili się: Szura – 2, Piątkowski – 2, Blezień – 2, Korneusz , Sajdak , Grzegorczyk i Jędrusik.

Finałowym przeciwnikiem „SZÓSTKI” był zespół SP 19 Rzeszów złożony z zawodników STALI Rzeszów i RESOVII Rzeszów. Mecz ten okazał się godnym zwieńczeniem całodniowych zmagań zespołów i pomimo wielkiego upału prowadzony był w szybkim tempie, a akcje raz po raz przenosiły się z pod jednej bramki pod drugą. Stroną przeważającą przez całe spotkanie był zespół UKS 6 Jasło, jednak to zespół przeciwników mądrze się broniąc wyprowadzał groźne kontrataki. Gdy wydawało się, że musi paść bramka dla „SZÓSTKI”, tuż przed końcem I połowy „zabójczą” kontrę wyprowadzili przeciwnicy, którzy po strzale „w okienko” wyszli na prowadzenie 1-0, który to wynik utrzymał się do końca tej połowy.

Druga odsłona to ciągłe ataki podopiecznych Artura Tomaszewskiego i groźne kontry przeciwników, którzy wykorzystali otwartą grę „SZÓSTKI” i z wielu stworzonych sobie okazji wykorzystali dwie obejmując prowadzenie 3-0. Ambitna gra zespołu UKS 6 Jasło przyniosła im tylko bramkę kontaktową, którą zdobył Sajdak, na pozostałe niestety zabrakło czasu. Pomimo porażki w finale, występ drużyny w turnieju został bardzo wysoko oceniony zarówno przez organizatorów jak i trenerów pozostałych zespołów.

Zespół „SZÓSTKI” wystąpił w następującym składzie: bramkarze Grzegorz Żytniak i Paweł Kiszka, zawodnicy z pola: Mateusz Cyntler, Kacper Szura, Kamil Piątkowski, Patryk Korneusz, Norbert Sajdak, Krystian Wójcik, Jakub Grzegorczyk, Szymon Wlezień i Kacper Jędrusik.

Najlepszym bramkarzem turnieju wybrany został zawodnik UKS 6 Jasło Grzegorz Żytniak.

Kolejnym przerywnikiem pomiędzy występami w Podkarpackiej Lidze Młodzików Młodszych – gdzie zespół „SZÓSTKI” Jasło zajmuje 3 miejsce – będzie udział w turnieju Adidas Football Challenge 2011, który zostanie rozegrany w dniu 11 czerwca 2011r. w Krakowie. Powodzenia!

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
5 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
beti
beti
2023 lat temu

Proszę pisać poprawnie nazwiska Szanowna Redakcjo – w składzie „SZÓSTKI” jest Szymon BLEZIEŃ. Pozdrowienia dla Szymona!

Rzeszów
Rzeszów
2023 lat temu

Ten drugi bramkarz był najlepszy!!!

kibic
kibic
2023 lat temu

a kto był drugim bramkarzem? Paweł czy Grześ ?

kus
kus
2023 lat temu

do kibic: to chyba logiczne, przeczytaj artykuł jeszcze raz

kus
kus
2023 lat temu

brawo

Back to top button
5
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x