Sport

Jubileuszowy Rajd Niepodległości. Biernacki: „Zainteresowanie było ogromne”

70 samochodów stanęło na starcie X jubileuszowego Rajdu Niepodległości zorganizowanego przez Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego. – Zainteresowanie było ogromne – powiedział Józef Biernacki, organizator rajdu.

X Jasielski Samochodowy Rajd Niepodległości

Chętnych do wzięcia udziału w starcie było ponad 90 załóg, jednak zgodnie z przepisami KJS nie może startować więcej niż 60. W gwoli wyjątku, jakim był jubileuszowy rajd organizatorzy dopuścili 70 samochodów. Rywalizowały one w 7 klasach: historycznej, „klasie gość” i 5 klasach KJS: do 903 cm, do 1300 cm, do 1600 cm, do 1800 cm i ponad 2000 cm.

Powyżej 2000 cm to są już samochody klasy WRC takie jak Subaru Impreza. I takie również były – mówi Józef Biernacki, organizator rajdu.

Zobacz obszerną fotorelację z X Jasielskiego Samochodowego Rajdu Niepodległości

Na rajd do Jasła przyjechali zawodnicy z całego Podkarpacia oraz spoza województwa. Jasielski klub w tym roku wystawił rekordową ilość 8 załóg.

Zawody rozgrywane były na kilku odcinkach. Najbardziej widowiskowy element odbył się na terenie jasielskiego przedsiębiorstwa Transviert. Następnie próby sprawnościowe przeprowadzono w Osieku Jasielskim w Nowym Żmigrodzie i Skalniku.

Lista nagrodzonych załóg znajduje się na stronie JKMiRD.

Od 13 lat promują sporty samochodowe i dbają o bezpieczeństwo najmłodszych

JKMiRD od 13 lat promuje sporty motorowe w Jaśle. Jak wspomina prezes Józef Biernacki początki były trudne, bo zaczynano od zera. Teraz imprezy jasielskiego klubu są uważane za jedne z najbardziej profesjonalnych.

X Jasielskie Samochodowy Rajd Niepodległości

Klub doczekał się dwóch wychowanków posiadających Licencje R1. Są to Hubert Palider i Wiesław Orlińki.

Ta licencja pozwala brać udział w mistrzostwach Polski i rywalizować z czołówką polskich kierowców rajdowych jak Hołowczyc czy Kuzaj – mówi prezes klubu Józef Biernacki. Dodaje, że licencja umożliwia pozyskiwanie sponsorów, którzy są niezbędni w tej dyscyplinie sportu – droższy od rajdów jest tylko boks – dodaje Biernacki.

Jasielski Klub Motorowy i Ratownictwa Drogowego, włącza się w promowanie bezpieczeństwa ruchu drogowego wśród najmłodszych np. poprzez turnieje BRD. W tym roku za pośrednictwem klubu do uczniów klas pierwszych trafiły materiały edukacyjne i światełka odblaskowe. Prezes Józef Biernacki przyczynił się do otwarcia w tym roku w Jaśle Miasteczka Ruchu Drogowego.

„Orły 2006” przyznane

Podsumowanie działalności klubu było okazją do wyróżnień.

Odznaczeniem „Zasłużony dla Transportu RP” uhonorowano Zbigniewa Myśliwca, prezesa firmy Trans-Wiert Jasło, srebrną odznaką honorową Polskiego Związku Motorowego Ryszarda Fabera, członka Jasielskiego Klubu Motorowego i Ratownictwa Drogowego, zaś odznaką „Przyjaciel Dziecka” dyrektora do spraw handlu Zakładów Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A. Janusza Raka.

Przyznano też Statuetki „Orły 2006”. Dostają je osoby, organizacje, firmy, które wspierają działalności JKMiRD w zakresie bezpieczeństwa ruchu drogowego najmniej chronionych uczestników ruchu drogowego, czyli dzieci.

Odznaczeni statuetką "Orły 2006"

W tym roku statuetkę odebrali: reporter Telewizji Obiektyw Daniel Baron, wojewoda podkarpacki Mirosław Karapyta, szefostwo firmy ARGUS Jasło Anna i Piotr Bialikowie, dyrektor techniczny Polskiej Grupy Energetycznej Energia Odnawialna Oddział Solina, prezes Zakładu Tworzyw Sztucznych „Gamrat” S.A. Andrzej Czajka, zastępca Podkarpackiego Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie Andrzej Sabik, starosta jasielski Adam Kmiecik oraz dyrektor Podkarpackiego Banku Spółdzielczego Oddział w Jaśle Łucjan Wota.

Dziennikarze Jaslonet.pl docenieni

Dziennikarze portalu Jaslonet.pl Kuba Kowalczyk i Wojciech Żebracki otrzymali dyplom z podziękowaniami za życzliwość, rzetelne i obiektywne informowanie w lokalnych mediach o działaniach JKMiRD oraz przygotowaniu i obsłudze imprez sportów motorowych i BRD.

Zobacz obszerną fotorelację z X Jasielskiego Samochodowego Rajdu Niepodległości

Kuba Kowalczyk
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
stig26
stig26
2024 lat temu

tym razem JASŁONET sie nie spisał ……..brak zdjęci kaszlaków które były nabardziej oklaskiwane

drpeper
drpeper
2024 lat temu

dokladnie

rajdowiec
rajdowiec
2024 lat temu

i ja popieram ! a Pan Biernacki moze by cos zaczol robic wiecej niz tylko jeden kjs bo mamy wiele ciakawych miejsc na superoesy itd… no ale coz… trzeba zmienic prezesa

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x