Judo i karateSport

„Judo to nieustająca lekcja życia”

Minął kolejny sezon 2016/2017 rok. Oczywiście cały czas w naszym Klubie trwa praca z dziećmi i młodzieżą, którzy chcą doskonalić swoje umiejętności związane z judo. Przez ostatni rok coraz więcej dzieci zapisuje się do poszczególnych grup . Nie chcemy, by marnowały się sportowe talenty, chcemy wszystkim dać możliwość od najmłodszych lat trenować w naszym Klubie. Działalność Klubu jest wspaniałą ofertą dla dzieci i młodzieży, propagującą aktywny i zdrowy styl życia, sportowy sposób spędzania wolnego czasu.

„Judo to nieustająca lekcja życia”
„Judo to nieustająca lekcja życia”

Na treningach i w naszych sercach zawsze przyświecają nam najważniejsze wartości i zasady judo: Przez czynienie dobra nawzajem do dobra ogólnego, Maksimum skuteczności przy minimum wysiłku, Ustąp aby zwyciężyć. Rok szybko minął ale w pamięci pozostało nam wiele godzin spędzonych na treningach, doskonaleniu technik oraz motywowaniu siebie i przyjaciół z drużyny. Przy wsparciu rodziców, dziadków, rodzeństwa oraz sponsorów pokonujemy codzienne wyrzeczenia, porażki, aby osiągnąć zamierzony cel. Jednak najważniejsze dla nas jest to, że wszystko co osiągamy to osiągamy wspólnie. Razem podczas treningów, zabawy, wspólnych wyjazdów, zawodów. Zawsze pamiętamy sport, uśmiech, zabawa, przyjaźń.

Grono tych najmłodszych sportowców naszej „Judockiej Rodziny” ciągle się rozrasta. Co roku poznajemy cudownych adeptów, którzy z wielkim zaangażowaniem i zapałem dołączają do nas. Jest to wspaniałe, bo należy pamiętać: „ na początku będą Cię pytać, po co to robisz? … później będą pytać jak to zrobiłeś?”.

W sezonie 2016/2017 roku nasi adepci łącznie wywalczyli w zawodach 280 medali (127 złotych, 65 srebrnych i 88 brązowych. Wszystkie te sukcesy wiążą się z systematyczną pracą trenera Michała Czarneckiego, swoją wiedzę i umiejętności z pasją przekazuje swoim uczniom, czego owocem są liczne medale jakie zdobywają jego podopieczni w zawodach ogólnopolskich i zagranicznych w różnych grupach wiekowych.

Częste wyjazdy na szkolenia, zawody, stroje, nagrody wiążą się niestety z licznymi wydatkami klubu, rodziców oraz naszych sponsorów. Wszystko to, co osiągnęliśmy w tym roku, to przede wszystkim zasługa wielu ludzi bardzo oddanych Klubowi, społeczników, sponsorów, których cieszy sport i rozwój działalności Klubu. Wiele zadań w minionym roku było realizowanych dzięki wsparciu naszych sponsorów: Urząd Miasta Jasło, Powiat Jasielski, MGM reklamy, Pizzeria AZYL, APS DATA, SPOŁEM – sieć sklepów, SKATPOL, GRUBCIO – restauracja. Pamiętajmy „Kiedy śmieje się dziecko, śmieje się cały Świat”.

Oto sukcesy roku 2016/2017 , którymi chcielibyśmy się pochwalić. Praca z młodzieżą i poszukiwanie talentów przyniosły wspaniałe indywidualne sukcesy, do których niewątpliwie zaliczyć należy: na najważniejszych w kraju Mistrzostwach Polski Młodzików i Młodziczek w Judo – w kategorii wagowej do 48 kg – brązowy medal Gabrieli Kwaśny.

Sukcesy tegoroczne to również:
Piąte miejsce – Mistrzostw Polski młodziczek – Karoliny Żebrackiej
Brązowy medal – Europejskim Turniej Judo-Ostrawa – Wiktoria Górska
Siódme miejsce – Europejskim Turniej Judo-Ostrawa – Maja Kwaśny
Srebrny medal w Międzynarodowym Turnieju Judo Baltic Cup w Gdyni – Gabriela Kwaśny
Brązowy medal w Pucharze Polski w Suchym Lesie – Gabriela Kwaśny
Srebrny medal w Pucharze Polski w Krakowie – Gabriela Kwaśny
Złoty medal w Międzynarodowym Turnieju Judo w Bardejovie – Gabriela Kwaśny

Ponadto zdobyliśmy: 8 złotych, 4 srebrne i 12 brązowych medali na Pucharach Polski.

W sezonie 2016/2017 nasi adepci uczestniczyli w kilku międzynarodowych turniejach: na terenie Słowacji, Czech i Niemiec. Ponadto nasi zawodnicy brali udział w zawodach i turniejach organizowanych na terenie całej Polski: w Krakowie, Warszawie,, Tuchowie, Poznaniu, Rzeszowie, Krośnie oraz w Jaśle. Udział w zawodach mistrzowskich oraz turniejach nie kończy naszej pracy w sekcji judo. W 2016 roku byliśmy organizatorami XVI Międzynarodowego Mikołajkowego Turnieju Judo. Wzięło w nim udział ponad 200 młodych zawodników reprezentujących kluby działające na terenie trzech krajów – Polski, Ukrainy i Słowacji. Nasz klub był również organizatorem turnieju Judo podczas Międzynarodowego Festiwalu Sportu – Jasło 2017, w którym uczestniczyło około 700 zawodników i zawodniczek z Czech, Niemiec, Kosowa, Albanii, Słowacji, Rumuni, Ukrainy, Macedonii i Węgier, Białorusi.

Sezon 2016/2017 obfitował również w wydarzenia poza turniejowe. Byliśmy organizatorami obozu zimowego, w którym uczestniczyło 70 naszych zawodników. Obóz miał na celu popularyzowanie innych sportów, jak np. narciarstwa, jazdy na łyżwach oraz aktywnego spędzania czasu wolnego na świeżym powietrzu. Podstawą było przeciwdziałanie szerzeniu się złych postaw: alkoholizmowi i narkomani poprzez organizowanie zajęć i pogadanek nawiązujących do zdrowego, sportowego spędzania wolnego czasu dzieci i młodzieży. Wspólna integracja członków poprzez wspólne spędzanie czasu na stoku i poza nim, jak i wzajemna pomoc w codziennym życiu obozowym pozwoliła nam również na zintegrowanie dzieci z mniej zamożnych rodzin, pomogła w budowaniu poczucia własnej wartości i postaw moralnych takich jak: odpowiedzialność za siebie i swoje postępki, jak i odpowiedzialność za cały team – solidarna odpowiedzialność. Przynależność do grupy sportowców dodatkowo pozwoliła wyzwolić postawę zdrowego trybu życia i myślenia. Ponadto nasz obóz sportowy miał za zadanie przeciwdziałać często nadużywanym w szkołach zwolnieniom lekarskim z lekcji WF, poprzez szerzenie postawy: więcej sportu na świeżym powietrzu, więcej zabawy to więcej zdrowia fizycznego i psychicznego w okresie zimowym i nie tylko. W okresie letnim, nasz klub zorganizował obóz rekreacyjno-sportowy w Bułgarii, gdzie oprócz sportu i rekreacji nasza młodzież mogła zapoznać się z walorami dziedzictwa kulturowego części Europy.

W imieniu Klubu UKS MOSIR JASŁO – sekcja judo pragnę złożyć serdeczne podziękowania za okazaną pomoc w realizacji naszych inicjatyw w minionym sezonie. Dzięki Państwa zrozumieniu i wsparciu mogły być realizowane przedsięwzięcia na rzecz sportu dzieci i młodzieży naszego klubu. Mamy ogromną satysfakcję, że w Państwa osobie znaleźliśmy wspaniałego sojusznika, bez którego nie byłyby możliwe nasze wspólne działania i osiągnięcia. Dziękujemy i liczymy na dalszą współpracę.

Do zobaczenia 5 września!

Trener Michał Czarnecki
UKS MOSiR Judo Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x