Judo i karateSport

Judocy UKS MOSIR JASŁO na Festiwalu biegowym w Krynicy

W pierwszy weekend września Krynica Zdrój była stolica polskiego biegania. Nie mogło tam zabraknąć i jasielskich judoków UKS MOSIR. Trening judo to nie tylko godziny ćwiczeń na macie – nasi zawodnicy realizują się w wielu dyscyplinach sportu.

Judocy UKS MOSIR JASŁO na Festiwalu biegowym w Krynicy

Biegi pozwalają przede wszystkim ćwiczyć kondycje, a dzięki temu, że stają się coraz bardziej popularne w Polsce możemy biegać wspólnie w różnych, coraz liczniejszych biegach ulicznych. W ostatni weekend sierpnia mieliśmy okazje sprawdzić się w Krośnie w Biegu o skarb Portiusa. Wystartowali tam: Basia Śliwa, Kamil Mierzwa i Kamil Sandecki, którymi opiekowała się i próbowała za nimi nadążyć (bezskutecznie) pani Marynia.

Pierwszy weekend września to największa impreza biegowa w Polsce. Trwa trzy dni, w ciągu których każdy biegacz znajdzie coś dla siebie.Na rozgrzewkę Basia Śliwa i Kamil Sandecki z opiekunem Panem Jurkiem wybiegli na Górę Parkową. W tym samym czasie młodsza zawodniczka
Gabrysia Kwaśny wystartowała w „Begu dla Kobiet” po deptaku krynickim.

Judocy UKS MOSIR JASŁO na Festiwalu biegowym w Krynicy

W samo południe zebrali się biegacze, najliczniejszego biegu na 10 km, z Krynicy do Muszyny. Wśród paru tysięcy zawodników na mecie z bardzo
dobrymi czasami zjawili się: Franciszek Koszelnik 39:27, Kamil Sandecki 40:00, Basia Śliwa 57:31 i ich opiekunowie: Pan Jurek i Pan Grzegorz.
Słowa uznania, podziwu i wielkie gratulacje pragniemy złożyć Panu Łukaszowi Szumcowi z klubu JCS, któremu mogliśmy kibicować na mecie najcięższego dystansu festiwalu. 100 kilometrową trasę po górach Pan Łukasz pokonał w czasie 9:54, zajmując tym samym piąte miejsce w OPEN (trzecie wśród polaków). GRATULUJEMY.

Wspólne biegi to przede wszystkim świetna zabawa, bardzo dobry sposób na czynne i zdrowe spędzanie czasu wolnego, poznawanie i zwiedzanie nowych miejsc. Zachęcamy wszystkich w każdym wieku. Zapraszamy też wszystkich chętnych na zajęcia judo do naszego klubu UKS MOSIR Jasło w czwartki i wtorki o godzinie 16:30 na halę MOSIR.

UKS MOSiR Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
ser
ser
2024 lat temu

rt. o Krynicy a zdjęcia z Krosna Zal!!

Ciekawy
Ciekawy
2024 lat temu

Opisane biegi w Krynicy a zdjęcia z biegu w Krośnie ( jeszcze podpisane jakby były z Krynicy ) , ale jaja – redaktorzy tego portalu rządzą !!!

fun4u
fun4u
2024 lat temu

A o innych Jaślanach, którzy brali udział w tym festiwalu i odniesli sukcesy to juz nie ma kto napisać ???

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x