Judo i karateSport

Judocy UKS MOSiR Jasło na zawodach w Warszawie

W dniach 28-29 IX nasi zawodnicy pod wodzą naszego trenera Michała Czarneckiego wystartowali w Międzynarodowym Pucharze Polski Men & Women U14 | U17 | U20 w Warszawie . Był to największy i najmocniejszy turniej Judo w Polsce.

Judocy UKS MOSiR Jasło na zawodach w Warszawie (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Nasz klub reprezentowała 7-osobowa grupa zawodników, dla niektórych były to pierwsze zawody takiej rangi. Wśród naszych zawodników najlepiej zaprezentowała się Marlena Gajecka, która wywalczyła brązowy medal. Najlepszym zawodnikiem Jasielskim został Grzegorz Żytniak, który uplasował się na punktowanym w Polskim Związku Judo siódmym miejscu.

Nasza juniorka Barbara Śliwa która miała najmocniej obstawioną kategorie, przez najlepsze judoczki, wygrała dwie pierwsze walki, lecz później uległa ubiegłorocznej mistrzyni Polski, tym samym zajmując jedenastą lokatę. Niestety przez walki eliminacyjne nie przebrnęli Adriana Gajecka , Franciszek Koszelnik, Patryk Piątek i Szymon Kaźmierczyk . Ale był czas i na odpoczynek.

Po zmaganiach na macie udaliśmy się wraz z trenerem pozwiedzać naszą piękną stolicę. Do Warszawy udali się również nasi przyjaciele maratończycy, którzy w sobotę trzymali za nas kciuki podczas rywalizacji na tatami, zaś w niedziele wystartowali w Maratonie Warszawskim. Serdeczne gratulacje dla pani Anny Wojny, która była najlepszą Polką w maratonie.

Serdeczne podziękowania dla rodziców za pomoc finansową w wyjeździe na zawody, dzięki wam możemy trenować i realizować się w tym, co kochamy.