SiatkówkaSport

Juniorki UKS „MOSiR” Jasło zainaugurowały sezon

Od zwycięstwa rozpoczęły rozgrywki w Podkarpackiej Lidze Juniorek siatkarki UKS „MOSiR” Jasło. W pierwszym meczu na swoim parkiecie pokonały siatkarki PBS Bank Sanoczanka Sanok 3:0 (25:19, 25 :11, 25:19).

Juniorki UKS „MOSiR” Jasło zainaugurowały sezon (kliknij aby powiększyć)

Set pierwszy i drugi tego meczu od początku rozgrywany był pod dyktando naszych zawodniczek, które dyktowały własne tempo gry. Trzeci set to wyrównana gra do stanu 13:12. Od tego momentu gospodynie zagrały dokładniej w obronie punktując skutecznie w kontrataku.

UKS „MOSiR” Jasło: Karolina Jurusik, Gabriela Macek, Marta Cichoń (kapitan), Gabriela Macek, Justyna Kosiba, Zuzanna Midura, Angelika Osiewalska (libero), Monika Frydrych, Magdalena Michalska, Anna Warchoł, Judyta Jakubińska (libero). Trener: Leszek Wierzgacz.

W minioną niedzielę nasze juniorki zmierzyły się w Dębowcu z UKS Gimnazjum, który to pokonały 3:0 (25:20, 25:22, 25:16). Mecz rozpoczął się od dobrej gry naszego zespołu który uzyskał prowadzenie 9:5. Od tego momentu zaznaczyła się przewaga gospodyń które wyszły na wysokie prowadzenie 17:10. Jaślanki seryjnie popełniały błędy w przyjęciu oraz słabo broniły piłki sytuacyjne. Skuteczna zagrywka Gabrieli Macek oraz Moniki Frydrych całkowicie odmieniły sytuację na boisku.

Teraz gospodynie popełniały seryjnie błędy w przyjęciu oraz w ataku. Set zakończył się wygraną jaślanek do 20. Podobna sytuacja miała miejsce w drugim secie. Po wyrównam początku gospodynie po raz kolejny wyszły na wysokie prowadzenie 19:11. Atakująca zagrywka Gabrieli Macek, Moniki Frydrych i Karoliny Jurusik, oraz dobre rozegranie Marty Cichoń spowodowało, że zawodniczki UKS-u odrobiły straty i wygrały następny set do 22. Zniechęcone takim obrotem sprawy gospodynie, które po dużych zmianach kadrowych liczyły na kolejne zwycięstwo w lidze, nie podjęły walki przegrywając trzeci set do 16.

UKS „MOSiR” Jasło: Marta Cichoń (kapitan), Zuzanna Midura, Gabriela Macek, Monika Frydrych, Karolina Mitoraj, Justyna Kosiba, Angelika Osiewalska (libero), Karolina Jurusik. Trener: Leszek Wierzgacz.

Również nasze młodziczki rozpoczęły swoje rozgrywki od 2-ch zwycięstw. Na własnym parkiecie pokonały: UKS San Lesko 2:0vo (25:0, 25:0), oraz MKS SAN-PAJDA Łańcut 2:0 (26:24 , 25:19).