Judo i karateSportWażne wydarzenia

Kolejne medale dla Judoków UKS ”MOSiR” Jasło

W sobotę 29 Listopada na Hali Wisły w Krakowie, odbyły się zawody judo Grand Prix o Puchar Białej Gwiazdy. Nasz klub UKS MOSIR JASŁO reprezentowało 7 osób. Cechą charakterystyczną tych zawodów, był brak podziału w kategoriach na walki dziewczyn i chłopców.

Nasze dziewczyny musiały, stawić czoła w silnie obsadzonych kategoriach i wszystkie walki stoczyły z chłopcami. Marlena Gajecka uplasowała się na VII miejscu, a Maja Kwaśny zajęła IX miejsce, obydwie zawodniczki wystartowały w kategorii do 30 kilogramów (najliczniej obsadzonej kategorii wagowej 19 osób).

Gabriela Kwaśny w kategorii do 33kg (18 osób) uległa jedynie(w dogrywce), w swojej pierwszej walce, z późniejszym zwycięzcą całej kategorii. W repasażach pewnie wygrała swoje kolejne 3 walki z chłopcami i zdobyła brązowy medal. Bardzo dobrze, zaprezentował się Szymon Sudyka (2003r), który zdobył brązowy medal w kategorii do 39 kg, walcząc ze starszymi rocznikami 2001 i 2002.

Przywieźliśmy również i złoty medal. Zdobył go Franciszek Koszelnik w kategorii do 52 kg. Wygrał swoje 4 walki i stanął na najwyższym stopniu podium w Krakowie. Bez medali ale z kolejnymi doświadczeniami wrócili Mikołaj Borek i Mateusz Hendzel, którzy uplasowali się kolejno na XII i V miejscu w swoich kategoriach.

Gratulujemy zawodnikom  wspaniałych walk i zajętych lokat. Dziękujemy również naszym sponsorom, którzy wspierają naszą młodzież w rozwijaniu ich pasji.