LA: Trzcinica triumfuje mimo kłopotów i złych warunków

Trzcinica triumfuje u siebie na Rejonowej Szkolnej Lidze LA, rozgrywanej w ramach licealiady.

Do Trzcinicy zjechało 14 drużyn męskich oraz 9 damskich z powiatów jasielskiego, krośnieńskiego, krośnieńskiego gr. i strzyżowskiego.

Niestety dzisiaj warunki pogodowe nie sprzyjały tej dyscyplinie i uzyskiwaniu dobrych wyników ( bardzo niska temperatura powietrza). Dodatkowo większość zawodników jest już w zaawansowanym roztrenowaniu po startach letnich – poinformowali organizatorzy.

Zostały rozegrane następujące konkurencje. Dziewczęta: 100m, 400m, 800m, skok w dal, pchnięcie kulą (4kg), 4x100m. Chłopcy: 100m, 400m, 1500m, skok w dal, pchnięcie kulą 5kg (rocznik 93,94) pchnięcie kulą 6kg (rocznik 92), 4x100m.

Pierwsze miejsce w drużynie zajęli zawodnicy z Trzcinicy. Druga drużyna, z II LO w Jaśle zajęła przedostanie ósme miejsce.

Oprócz zawodów w Trzcinicy rozgrywane były eliminacje w Mielcu, Rzeszowie, Stalowej Woli, Przemyślu i Sanoku. 20 najlepszych drużyn z rzutu jesiennego spotka się w Rzeszowie na finale wojewódzkim w maju 2011r. W finale centralnym we wrześniu 2011r. weźmie udział po 12 najlepszych drużyn z całego kraju.

Drużyna szkolna chłopców z Zespołu Szkół w Trzcinicy to srebrni medaliści z finału centralnego, który w tym roku odbył się w Bydgoszczy. Na dzisiejszych zawodach najlepiej spisali się faworyci czyli obie drużyny Zespołu Szkół w Trzcinicy uzyskując kolejno dziewczęta – 1307 pkt, a chłopcy – 1386 pkt.