Sport

Maraton Karpiowy Wróblowa 2013

Z przyjemnością pragniemy poinformować, że w dniach 01 – 05 maja 2013 na zbiorniku Wróblowa Nr 3 koło Jasła odbywać się będzie kolejna edycja zawodów wędkarskich pod nazwą VII Maraton Karpiowy Wróblowa 2013.

Maraton Karpiowy Wróblowa 2013 (zapowiedź)

Zawody te rozgrywane są na żywej rybie w systemie drużynowym, bierze w nich udział 19 dwuosobowych zespołów, dopuszczoną metodą wędkowania jest zestaw włosowy. Tegoroczne zawody skupiają zawodników z całego terenu południowej polski. Wszyscy biorący udział w turnieju, to pasjonaci wędkarstwa karpiowego, kochający  sportowe zmagania i emocje jakie towarzyszą holom tej pięknej i walecznej ryby. Maratony organizowane przez nas stały się bodaj najważniejszym wydarzeniem dla karpiarzy w naszym regionie.

Odbywają się w przesympatycznej atmosferze, uczestnicy chętnie wymieniają się doświadczeniami, podpowiadają sobie nowe sposoby i metody na przechytrzenie naszych cyprinusów, które  stanowią poważne wyzwanie dla każdego kto zapnie któregoś na hak. Dzięki tej wymianie doświadczeń wędkarze którzy rozpoczynają dopiero swoją przygodę z karpiowaniem mogą podciągnąć swoje umiejętności, zapoznać się dokładniej z propagowanymi prze nas działaniami na rzecz ochrony przyrody oraz kształtowaniem etyki wędkarskiej, dla doświadczonych jest to pole do zdobycia nowej wiedzy. W wodach łowiska pływa wiele karpiowych okazałości, największy potwierdzony osobnik złowiony późną jesienią 2012 ważył ponad 17 kg.

Dzięki staraniom Jasielskiego Klubu Karpiowego Marker Team oraz przychylności Zarządu Koła Nr 1 PZW w Jaśle możemy cieszyć się posiadaniem  łowiska na którym obowiązują tak rygorystyczne zasady tzn. całkowity zakaz zabierania ryb wszystkich gatunków. W zamian za to woda ta odwdzięcza nam się wieloma wspaniałymi odjazdami i wyholowanymi karpiami. Pływa tu również populacja amura, który dopiero dojrzewa do prawdziwych zmagań z wędkarzem, mamy także okazałe szczupaki i sandacze które upodobali sobie spiningiści. Jest to pierwszy na Podkarpaciu i bodaj jedyny zbiornik tego typu będący własnością PZW. Członkowie JKKMT czynili starania i walnie przyczynili się do jego powstania. Wydatnej pomocy w utworzeniu tego typu łowiska udzielił poprzedni oraz obecny Zarząd Koła Nr 1.

Zbiornik jest sukcesywnie zarybiany. Przed wielką powodzią która nawiedziła nasz region w czerwcu 2010 r. w tym i Wróblową wpuszczono wiele okazów, między innymi cztery piękne karpie które ważące łącznie 100 kg. Liczymy, że pozostały one w zbiorniku, jak do tej pory nikomu nie udało się ich złowić, więc każda z zasiadek może zaowocować życiówką powyżej 20 kg.

Jasielski Klub Karpiowy Marker Team

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
3 komentarzy
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Jaślanin
Jaślanin
2024 lat temu

Zaczyna się sezon na szczupaka to trzeba zrobić zawody karpiowe – BRAWO!!!

kijos
kijos
2024 lat temu

Tam,na tych zawodach t,najbardziej to alkomat by się przydał.

DYZMA
DYZMA
2024 lat temu

jaslok na ROPE NA SZCZUPAKA

Back to top button
3
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x