Sport

Mistrzostwa Polski BMX ponownie w Jaśle

Już po raz drugi w Jaśle rozegrane zostaną Mistrzostwa Polski BMX w jeździe indywidualnej na czas oraz zawody 4. edycji Pucharu Polski BMX. Natomiast amatorzy BMX będą mogli się zmierzyć w II Mistrzostwach Jasła BMX. Zawody przeprowadzone zostaną na torze Jasło – Gądki w sobotę 23 sierpnia br. w godz. 11-16. Na starcie ma stanąć około 50 zawodników z licencją i liczymy, że również tylu amatorów.

Mistrzostwa Polski BMX ponownie w Jaśle

– Jasielski tor BMX spełnia wymogi do tego, by odbywały się na nim zawody ogólnopolskie, ale nie każde miasto ma szansę by to właśnie na jego torze mogły rozgrywać się Mistrzostwa Polski. To dla nas wielki zaszczyt – mówi Andrzej Czernecki, burmistrz Jasła.

W Mistrzostwach Polski oraz w zawodach 4 edycji Pucharu Polski BMX mogą brać udział zawodniczki i zawodnicy posiadający licencję zawodniczą. Zawody zostaną przeprowadzone zgodnie z przepisami Międzynarodowej Unii Kolarskiej (UCI) i Polskiego Związku Kolarskiego (PZKol).

W Mistrzostwa Jasła BMX amatorów rywalizacja planowana jest w 4 kategoriach: smerf, junior, junior starszy oraz senior. Zawody dla amatorów przeprowadzone zostaną w przerwie pomiędzy Mistrzostwami Polski BMX a Zawodami Pucharu Polski BMX. Biuro zawodów znajdować się będzie przy torze BMX (czynne od godz. 11).

Organizatorem zawodów jest: Miasto Jasło, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle oraz Stowarzyszenie Kolarstwa Nowoczesnego w Jaśle.

UMJ

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x