Sport

Mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce

W dniach 13 – 15.07.2014r. we Wrocławiu odbyła się XX Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w lekkiej atletyce czyli Mistrzostwa Polski juniorów młodszych.

Mistrzostwa Polski juniorów w lekkiej atletyce

W zawodach tych klub ULKS „Technik” Trzcinica reprezentowany był przez dwie osoby: Wioletę Dąbrowską i Bartosza Reczka, którzy, na co dzień są uczniami Liceum Sportowego w Zespole Szkół w Trzcinicy i podopiecznymi trenera Tomasza Wojtasa. W pierwszym dniu kwalifikacji Wioleta Dąbrowska, aby dostać się do finału skoku w dal, który rozgrywany był dzień później musiała skoczyć na odległość 5.40m. Już w pierwszym skoku uzyskała wynik 5.73 i bez problemu awansowała do finałowej 12- ski.

Bartosz Reczek natomiast musiał uzyskać wynik 6.60m również w skoku w dal. Niestety w trzech oddanych skokach jego najlepszy skok wyniósł 6.30m i ostatecznie został sklasyfikowany na 13 miejscu. W poniedziałkowym finale Wioleta Dąbrowska potwierdziła wysoką formę z dnia kwalifikacji i skokiem na odległość 5.75m wywalczyła złoty metal i tytuł mistrzyni Polski juniorów młodszych w skoku w dal. Przypomnijmy, iż jest ona absolwentką Gimnazjum Sportowego w Trzcinicy, którego wielu wychowanków było mistrzami Polski oraz reprezentantami Kadry Narodowej.

ZS Trzcinica

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x