Sport

„Niedział” i „Sopla” wierzą w zwycięstwo w Jaśle

Już w najbliższy piątek, po raz drugi w Jaśle odbędzie się gala MMA, która organizowana jest przez Federację MMA „Coloseum”. Podczas gali do walki w Oktagonie wejdzie Rafał „Niedział” Niedziałkowski z Jasła, a także Agnieszka Sobczyk również z Jasła.

nz. Rafał Niedziałkowski i Agnieszka Sobczyk - zawodnicy z Jasła

Dotychczas jaślanin stoczył łącznie trzy walki, z czego jedną przed jasielską publicznością. Będzie to świetna okazja do pokazania swoich możliwości, gdyż zawodnik MMA posiada na swoim koncie dwie wygrane oraz jedną przegraną.

– Paweł Kaczyński, z którym zmierzę się w oktagonie, na pewno nie należy do łatwych przeciwników. Z moich dotychczasowych obserwacji wynika, że jest on wszechstronny w każdej płaszczyźnie, ale na pewno nie poddam się bez walki – mówi w rozmowie z Portalem Jaslonet.pl, Rafał Niedziałkowski.

Trzeba na bieżąco ćwiczyć, ale nie ma gdzie

Zawodnik z Jasła rozpoczął przygotowania do walki już w sierpniu, w obecnej chwili trenuje już około ośmiu tygodni. – Teraz wszyscy chcą trenować MMA w Jaśle, w naszym mieście powinien powstać klub, który stricte zajmowałby się właśnie tym sportem, ale mimo wszystko my się nie poddajemy i trenujemy na bieżąco – opowiada „Niedział”.

Przeciwnik Rafała obecnie trenuje w profesjonalnym klubie sportowym w Sochaczewie. – Powiem szczerze, że fajnie jest walczyć w Jaśle, gdzie jest „swoja” publiczność, a na trybunach zasiadają znajomi, którzy dopingują mnie przez całe zawody. Jest to presja, która determinuje mnie do pokonania przeciwnika. Czuję, że będzie dobrze – mówi Rafał Niedziałkowski.

Zapowiedź (kliknij aby powiększyć)

Na pytanie czym dla jaślanina jest MMA, opowiada: „MMA jest dla mnie przede wszystkim hobby, moją pasją, gdyż zawsze chciałem wejść do klatki i spróbować poczuć tą adrenalinę – jak widać udało się – kwituje „Niedział”.

– Bardzo serdecznie dziękuję moim sponsorom, którymi są: Sieć Pizzerii  „Pizza Punkt”, „Trio”, „Petrosoft”, Hotel „Perła”, Restauracja „Tivola”, „Auto Marlon Serwis”, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle, Judo Jasło oraz „Polbath” – kończy Rafał Niedziałkowski.

Agnieszka Sobczyk zmierzy się z Agnieszką Niedźwiedź, która jest doświadczoną judoczką ze sporymi osiągnięciami. – Będzie to na pewno trudna walka, ponieważ spotkają się dwie te same dyscypliny sportowe. Zawsze jest trudno walczyć przed własną publicznością – mówi „Sopla” dla Portalu Jaslonet.pl. Jaślanka wzięła udział dotychczas w dwóch walkach, jedna zawodowa i jedna amatorska – obie udało się zakończyć w pierwszej rundzie w identyczny sposób.

Bardzo serdecznie dziękuje moim sponsorom, którymi są : „Mario Costa Men’S Fashion”, Pizzeria „Pizza Punkt”, Multi Bank Leszno, UKS ASW Judo Jasło oraz Urzędowi Miasta Jasła,  bez których wsparcia ciężko byłoby mi podjąć walkę w zawodach – kończy Agnieszka.

Podczas Gali MMA Coloseum XI „Powrót Króla” odbędzie się dziesięć zawodowych walk MMA, 2xK1 kobiety i mężczyźni. Bilety można nabyć w cenie 35zł w Pubie Legenda, Autokomisie Rondo, Restauracji Grubcio przy hali MOSiR oraz na stronie internetowej www.coloseumtv.pl.

Gala MMA Coloseum XI odbędzie się 26 października na hali MOSiR w Jaśle o godzinie 20.00.

Przemysław Janas
Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu
Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x