Sport

Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Darta O Puchar Dyrektora GOK

Dalszym zagospodarowaniem czasu wolnego podczas ferii była organizacja następnego turnieju. Po turnieju tenisa stołowego dla mieszkańców gminy Nowy Żmigród oraz dla ministrantów dekanatu Nowy Żmigród przyszedł czas na mistrzostwa gminy w darta. Dart to zawody w rzucaniu lotkami do tarczy.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Darta O Puchar Dyrektora GOK

W dniu 16 lutego w Sali Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie odbyły się Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Darta. Organizatorem tych zawodów jak i poprzednich był Gminny Ośrodek Kultury w Nowym Żmigrodzie oraz Towarzystwo Miłośników Nowego Żmigrodu. Do rywalizacji w dwóch kategoriach wiekowych przystąpiło 20 zawodników. Wykonali oni trzy serie po sześć rzutów.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Darta O Puchar Dyrektora GOK

Najpierw przeprowadzono eliminacje, które miały na celu wyłonienie po czterech najlepszych zawodników w obu kategoriach. W kategorii do 16 lat do finału awansowali: Dawid Kostrząb – 220 pkt., Bartosz Marszałek – 212 pkt., Maciej Jutran – 200 pkt. oraz Artur Czupa, który uzyskał 172 pkt. W kategorii powyżej 16 lat do finału awansowali: Dawid Pawluk – 315 pkt, Jolanta Wszołek – 219 pkt., Marek Głowaty – 218 pkt. oraz Marcin Wszołek z wynikiem – 189 pkt. Po rozegraniu eliminacji przyszedł czas na rozegranie finałów. Tu zawodnicy również wykonali po 18 rzutów do tarczy. W kategorii do 16 lat: I – Damian Kostrząb z Nowego Żmigrodu, II – Bartosz Marszałek z Nowego Żmigrodu, III – Maciej Jutran z Mytarki, IV – Artur Czupa z Brzezowej. Natomiast w kategorii powyżej 16 lat: I – Dawid Pawluk z Nowego Żmigrodu, II – Jolanta Wszołek z Jasła, III -Marek Głowaty z Mytarki, IV – Marcin Wszołek z Jasła.

Otwarte Mistrzostwa Gminy Nowy Żmigród w Darta O Puchar Dyrektora GOK

Rywalizacja przebiegała w miłej sportowej atmosferze. W imieniu organizatorów tej kameralnej imprezy sportowej nagrody w postaci dyplomów, pucharów oraz nagród rzeczowych wręczył dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Żmigrodzie.

Serdecznie zapraszamy młodzież do udziału w turnieju siatkówki, który odbędzie się w Kątach 23 lutego o godzinie 10.00 w Sali gimnastycznej .

Jerzy Dębiec

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x