Judo i karateSport

Paweł Nastula: „W sporcie najważniejsza jest sumienność”(foto)

Trening z Mistrzem Olimpijskim, Mistrzem Świata i Mistrzem Europy w judo Pawłem Nastulą był jedną z atrakcji, które dla młodych adeptów judo przygotowali organizatorzy Otwartych Mistrzostw Miasta Jasła. W spotkaniu udział wzięło blisko osiemdziesięciu judoków.

W hali Gimnazjum nr 1 odbył się trening z Pawłem Nastulą (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

Niespełna 42-letni polski judoka od pięciu lat zawodnik mieszanych sztuk walki (MMA). Od 8 marca do 19 kwietnia 2009 roku brał udział w 9. edycji programu Taniec z Gwiazdami, zajął 6 miejsce odpadając w 7 odcinku.

Treningowi młodych judoków przyglądał się m.in wicekurator oświaty, Antoni Wydro, który w rozmowie z dziennikarzami podkreślił, że sport, którym jest właśnie judo uczy ludzi przede wszystkim szacunek przegranego dla zwycięzcy.

Zobacz fotorelację!

Wicekurator oświaty, Antoni Wydro. (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Judo jest wspaniałym sportem, który kształci w młodych ludziach wspaniałe rzeczy. Bardzo ważne jest również to, że ci młodzi ludzie zostawiają tutaj mnóstwo wysiłku. Później nie mają już chęci na rozrabianie. Badania wykazują, że ludzie trenujący te sporty w zasadzie nie uczestniczą później w żadnych bójkach.- Mówi wicekurator oświaty, Antoni Wydro.

Zachwytu z organizacji tego typu spotkań nie kryje również dyrektor jasielskiego MOSiR-u.

Tadeusz Baniak dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

W moim odczuciu Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Jaśle jest właśnie po to, aby  pomagać w każdej dyscyplinie sportu. Staramy się pomagać jak tylko możemy – czy to w udostępnianiu hali lub w kwestiach organizacyjnych. – Mówi Tadeusz Baniak, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Jaśle.

Jak podkreślają organizatorzy spotkania – impreza była załatwiona już jakiś czas temu. Paweł Nastula z bardzo wielką chęcią przyjął zaproszenie do Jasła.
Zobacz fotorelację!

Przemysław Czarnecki, trener UKS ASW Judo Jasło (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Byliśmy w stałym kontakcie z panem Nastulą, który bardzo chętnie przyjął zaproszenie na trening do Jasła.Spotkanie zostało zorganizowane z myślą o wszystkich sztukach walki działających na terenie naszego miasta, ale przyjechali do nas również zawodnicy z innych miast oraz zza granicy. – Mówi Przemysław Czarnecki, trener UKS ASW Judo Jasło

Paweł Nastula(fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)

– Bardzo cieszę się, że w Jaśle tyle osób interesuje się sztukami walki.Jednym z atrybutów dobrego judoki jest przede wszystkim sumienność oraz samozaparcie. Staram się tutaj przede wszystkim nauczyć dzieci prostych elementów, które z czasem będą mogli polepszać.- Mówi Paweł Nastula

Już jutro ciąg dalszy imprezy. Od godziny 10:30 odbędą się pokazy sztuk walki oraz akrobatyki. O 11.00 rozpoczną się walki, natomiast w godzinach 14-17:30 odbędzie się dekoracja zawodników.
Zobacz fotorelację!


Przemysław Janas

Jaslonet.pl

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
1 Komentarz
najstarszy
najnowszy oceniany
Inline Feedbacks
View all comments
Anonimowo
Anonimowo
2024 lat temu

lolllllllllllllllll

Back to top button
1
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x