Pewne zwycięstwo i kolejne trzy punkty dla Czarnych

Podopieczni trenera Ryszarda Skuby dopisują do swojego dorobku punktowego kolejne trzy punkty. Dzisiejszym przeciwnikiem Czarnych Jasło była drużyna LKS Skołyszyn prowadzona przez znanego w jasielskim środowisku piłkarskim byłego piłkarza i byłego trenera Czarnych, Zdzisława Żmigrodzkiego.

Pewne zwycięstwo i kolejne trzy punkty dla Czarnych (fot. Marek Dybaś)

Głównym celem drużyny przyjezdnej od początku tego meczu było polowanie na nogi naszych zawodników. Natomiast nasza drużyna starała się pokazać że jest drużyną lepiej ułożoną taktycznie i potrafiącą lepiej grać w piłkę.

Pierwsza bramka dla Czarnych padła już w dwunastej minucie spotkania. Wojciech Dziedzic w swoim stylu uderzał z rzutu wolnego w pole karne przeciwnika, tam piłka zagrana głową przez naszego zawodnika trafiła pod nogi Kamila Wietechy, który mając przed sobą bramkarza gości pewnie strzelił na 1:0.

W drugiej części spotkania goście ułatwili Czarnym wygranie tego meczu ponieważ dwóch zawodników gości, w krótkim odstępie czasu za swoje brutalne zagrania otrzymało czerwone kartki. W tym momencie trener Skuba wykazał się trenerską intuicją. Wprowadzonemu w 72 minucie do gry Arturowi Wójtowiczowi wystarczyło trzy minuty na podwyższenie wyniku na 2:0. Kolejna zmiana również okazała się strzałem w dziesiątkę. Wprowadzony w 81 minucie Konrad Foryś trzy minuty później strzałem głową ustalił wynik spotkania.

JKS Czarni 1910 Jasło – LKS Skołyszyn 3:0 (1:0)
1:0 Wietecha 12′
2:0 Wójtowicz 75′
3:0 Foryś 84′

Czarni: Niemczyński – Borowiec(86′ Pham Van), Nabożny, Dziobek, Dziedzic – Kulig(72′ Wójtowicz), Chrząszcz, Urban, Wietecha(77′ Tłuściak), Tusiński(81′ Foryś) – Folwarski