Sport

Policjanci rywalizowali o puchar Komendanta w siatkówce

Znamy zwycięzców V Wojewódzkiego Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów o Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji. W zawodach bezkonkurencyjna okazała się drużyna Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja, Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a trzecie wywalczył zespół Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie.

Policjanci rywalizowali o puchar Komendanta w siatkówce
Policjanci rywalizowali o puchar Komendanta w siatkówce

W minioną sobotę hale sportowe Gimnazjum nr 1 oraz II Liceum Ogólnokształcącego w Jaśle stały się arenami zmagań drużyn uczestniczących w V Wojewódzkim Turnieju Piłki Siatkowej Policjantów. Jego organizatorem była jasielska policja oraz Zarząd Terenowy Niezależnego Samorządnego Związku Zawodowego Policjantów w Jaśle. W zawodach uczestniczyło dwanaście zespołów, w skład których weszli policjanci komend miejskich i powiatowych z: Krosna, Przemyśla, Jasła, Rzeszowa, Mielca, Jarosławia, Sanoka, Leska i Ustrzyk Dolnych, Dębicy, Strzyżowa oraz reprezentacja Komendy Powiatowej Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle.

Turniej otworzył nadkom. Jacek Krzyżak – Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, który przywitał zawodników i życzył im powodzenia w rozgrywkach. Zespoły rywalizowały w czterech grupach, grając systemem „każdy z każdym”. Następnie w systemie pucharowym rozegrano mecze półfinałowe i finałowe. Rywalizacja była zacięta, jednak odbywała się w przyjemnej, sportowej atmosferze współzawodnictwa i gry fair play.

Policjanci rywalizowali o puchar Komendanta w siatkówce
Policjanci rywalizowali o puchar Komendanta w siatkówce

Po zaciętych grach eliminacyjnych, w finale turnieju zagrały drużyna Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie oraz drużyna Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle. Po emocjonującym pojedynku, zwycięstwo przypadło drużynie z Komendy Miejskiej Policji w Rzeszowie. Drugie miejsce na podium zajęła reprezentacja Państwowej Straży Pożarnej w Jaśle, a trzecie zespół Komendy Powiatowej Policji w Strzyżowie. Drużyna Komendy Powiatowej Policji w Jaśle zajęła czwartą lokatę.

Najlepszą zawodniczką turnieju wybrana została Elżbieta Kogut z komendy w Przemyślu. Za najlepszego zawodnika uznano Marcina Bachórz z KMP w Rzeszowie. Turniej sędziowały: Joanna Wnęk, Barbara Gałuszka i Marcin Michalski – sędziowie Podkarpackiego Wojewódzkiego Związku Piłki Siatkowej w Rzeszowie oraz Mariusz Gadzina sędzia Plus ligi i Grzegorz Janusz sędzia Orlen ligi.

Zwycięzcom turnieju puchar wręczył insp. Paweł Filipek Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Rzeszowie W uroczystym zakończeniu zawodów i rozdaniu nagród udział wzięli również nadkomisarz. Jacek Krzyżak Komendant Powiatowy Policji w Jaśle, asp. szt. Józef Bąk – Przewodniczący Zarządu Wojewódzkiego NSZZP w Rzeszowie oraz st. asp. Jerzy Poszelężny – Przewodniczący Zarządu Terenowego NSZZP w Jaśle.

KPP Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x