Piłka nożnaSport

Porozumienie UKS „Szóstki” i JKS Czarnych 1910

Zarządy JKS Czarni 1910 Jasło  oraz UKS Szóstki Jasło podjęły działania mające na celu usprawnienie systemu szkolenia piłkarzy w naszym mieście. Kluby, które do tej pory oddzielnie szkoliły dzieci i młodzież w zakresie piłki nożnej ustaliły wspólnie, że od najbliższego sezonu skoncentrują się na szkoleniu młodzieży w odmiennych kategorii wiekowych.

Porozumienie UKS „Szóstki” i JKS Czarnych 1910 (fot. Przemysław Janas, Jaslonet.pl)
UKS Szóstka Jasło będzie szkolił grupy Żaków, Orlików, Młodzików Młodszych i Młodzików Starszych. Po osiągnięciu przez zawodników wieku Trampkarza Młodszego zawodnicy na mocy porozumienia przechodzić będą do JKS Czarni 1910 Jasło, gdzie będą kontynuować swoją grę.

Dzięki takiemu rozwiązaniu jasielskie kluby nie będą już rywalizowały między sobą, ale współpracowały. Najwięcej korzyści będą jednak miały dzieci i młodzież, które powinny skutecznie rywalizować z innymi ośrodkami piłkarskimi w województwie podkarpackim.

Nowa strategia szkolenia ma opierać się na rezygnacji z tworzenia zespołów w tych samych kategoriach wiekowych i tworzeniu silnych zespołów zbudowanych na zawodnikach z jednego rocznika. Rezygnacja ze szkolenia przez Czarnych Jasło zawodników w kategoriach Orlik, Młodzik Młodszy i Młodzik Starszy pozwoli również wygenerować oszczędności.

UKS „Szóstka” Jasło

Pokaż więcej

Powiązane artykuły

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Would love your thoughts, please comment.x
()
x